Szachtar Donieck, mistrz Ukrainy i stały uczestnik Ligi Mistrzów może grać wszystkie swoje mecze na wrocławskim stadionie. W tym zakresie prowadzone są już negocjacje. Władze stadionu czekają na konkrety. To może opłacić się każdej ze stron.

Aktualnie prowadzone są negocjacje. - Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia – mówi Adam Pawlukiewicz, reprezentant firmy Pentagon Research, która rozmawia z Ukraińcami.

W Donbasie, którego stolicą jest Donieck jest niebezpiecznie Została tam utworzona separatystyczna republika, która jest w stanie wojny z Ukrainą. Z tego powodu od kilku sezonów Szachtar gra gościnnie w innych miastach. Najpierw występował we Lwowie, a obecnie gra w Charkowie. Kolejnym miastem może być Wrocław.

Dlaczego akurat Wrocław?- Bo w stolicy Dolnego Śląska, jak i w okolicznych miejscowościach mieszka ok. 100 tysięcy Ukraińców – wyjaśnia Adam Pawlukiewicz. - To przecież potencjalni kibice. Do tego jest tu piękny, nowoczesny stadion, blisko lotnisko. Dużo plusów – argumentuje.