Już dzisiaj rozpoczną się we Wrocławiu 10. Światowe Igrzyska Sportowe World Games 2017. Ta międzynarodowa impreza sportowa przyciągnie do naszego miasta nie tylko zawodników, ale również wielu kibiców z całego świata.

The World Games 2017 rozpoczną się dzisiaj, 20 lipca o godz. 19.00 na Stadionie Wrocław. Ceremonia otwarcia będzie niesamowitym widowiskiem: na trzech scenach pojawi się około 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i piosenkarze (m.in. Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Natalia Sikora, Igor Herbut z zespołem Lemon czy BeMy). Zawody potrwają przez 10 kolejnych dni lipca i zakończą się uroczyście 30 lipca w Narodowym Forum Muzyki. W sumie organizatorzy spodziewają się około 3500 zawodników, którzy będą zmagać się w ponad 30 dyscyplinach na wrocławskich i podwrocławskich arenach sportowych.

Na The World Games sportowcy będą walczyć o mistrzostwo w biegu na orientację, bulach, fistballu, ju-jitsu, Kajkach, korfballu, kręglach, lacrosse, latających dyskach, łucznictwie, muaythai, nartach wodnych i wakeboardingu, piłce ręcznej, pływaniu w płetwach, przeciąganiu liny, sportowym ratownictwie wodnym, sportach bilardowych, sportach gimnastycznych, sportach lotniczych, sportach wrotkarskich, squashu, sumo, tańcu sportowym, trójboju siłowym unihokeju i wspinaczce sportowej.

Miejsca rozgrywania zawodów to w większości już istniejące obiekty sportowe, które na potrzeby igrzysk zostały jedynie do nich dostosowane. Nie obyło się jednak bez poważniejszych inwestycji. Największą inwestycją była modernizacja basenu przy ul. Wejherowskiej oraz modernizacja Stadionu Olimpijskiego. W kompleksie Parku Tysiąclecia powstał natomiast nowoczesny tor wrotkarski oraz boiska do spotów plażowych.Obiekty, na których rozgrywane będą zawody w ramach The World Games:
WROCŁAW

Stadion Wrocław (ceremonia otwarcia)
Park Tysiąclecia – tor wrotkarski (sporty wrotkarskie)
Hala Orbita (zawody muaythai, kickboxingu, sumo) oraz Basen Orbita (konkurencje sportowego ratownictwa wodnego, pływania w płetwach i kajak polo)
Stara Odra przy moście Trzebnickim (zawody „nowych trendów” tj. narty wodne oraz wakeboard)
Narodowe Forum Muzyki (zawody trójboju siłowego; Ceremonia Zamknięcia Igrzysk)
Plac Nowy Targ (wspinaczka sportowa oraz sprinty biegów na orientację)
Sky Tower - kręgielnia Skybowling (rozgrywki w kręgle)
• Klub sportowy Hasta La Vista (squash)
Hala Stulecia (gimnastyka, taniec sportowy)
Wrocławskie Centrum Kongresowe (sporty bilardowe)
Pergola (łucznictwo, bieg na orientację, bule)
Park Szczytnicki (łucznictwo)
• Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Witelona (łucznictwo)
Stadion Olimpijski (żużel, futbol amerykański)
Hala Wielofunkcyjna AWF (przeciąganie liny)
Pola Marsowe (przeciąganie liny)
Kompleks P5 – boisko do sportów plażowych (plażowa piłka ręczna), boisko do piłki nożnej (ultimate frsisbee)
• Hala sportowa WKK Sport Center przy ul. Czajcza (korfball oraz unihokej)
• Kompleks GEM przy ul. Mianowskiego (karate oraz ju-jitsu)
Stadion Oławka (fistballu i lacrosse)

POZA WROCŁAWIEM

  • Jelcz-Laskowice - hala widowiskowo – sportowa (zawody w wioślarstwie halowym)

  • Szymanów – lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego (3 konkurencje lotnicze)

  • Świdnica - lodowisko Ośrodka Sportu i Rekreacji (mecze w hokeju na rolkach oraz zawody w jeździe figurowej).

Bilety na wszystkie wydarzenia związane z The World Games 2017 cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale jak podają organizatorzy wciąż są już dostępne. Można zakupić bilet na ceremonię otwarcia lub na poszczególne wydarzenia sportowe.
I tak na przykład na ceremonię otwarcia można kupić wejściówkę już za jedyne 5 zł! Kolejne przedziały cenowe to 10, 15, 20, 25 i 150 zł. Najdroższe bilety tzw. Klub Biznesowy to wydatek 600 zł! Na poszczególne wydarzenia ceny biletów wahają się w granicach 10-100 zł. Wszystko zależy od dyscypliny, miejsca rozgrywek oraz wybranego miejsca na widowni. Co ważne, na większość zawodów będą dostępne bilety ulgowe oraz bilety rodzinne. Dzieciom do 6 roku życia przysługuje wstęp darmowy. Osoby niepełnosprawne płacą 50% wartości biletu, asystent osoby niepełnosprawnej zapłaci natomiast jedynie 1 zł.

Bilety można zakupić na stronie eBilet oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży.

W GALERII prezentujemy dokładny harmonogram wydarzeń sportowych oraz mapę prezentującą lokalizację obiektów sportowych.


Czytaj także:
TWG: Strefa kibica na Pl. Wolności. Wystąpią m.in Kult, Chase & Status, Vavamuffin, Dawid Kwiatkowski i Grubson [HARMONOGRAM]
Uwaga! Zakaz parkowania na kilkudziesięciu ulicach. Zaparkujesz - odholują auto na twój koszt. [LISTA ULIC]
The World Games 2017: Kaufland sponsorem głównym imprezy
Hymn The World Games 2017! [TELEDYSK] [SONDA]