19 listopada Wrocław opanują miłośnicy jazdy na hulajnodze. Wszystko za sprawą turnieju Chilli Scooter Jam by No Limits. W zawodach wystąpią m.in. Bartek Oskroba, mistrz Polski w wyczynowej jeździe na hulajnodze, a także zwycięzca największego tego typu konkursu w Niemczech - Timon Kunze. Przyjdź i zobacz to niesamowite widowisko lub zgłoś się jako uczestnik i spróbuj swoich sił. Wstęp wolny.

Stolica Dolnego Śląska doczekała się zawodów w jeździe na hulajnodze. 19 listopada w skateparku przy ulicy Legnickiej odbędzie się Chilli Scooter Jam by No Limits. To pierwsze tego typu wydarzenie we Wrocławiu, a zarazem największe w zachodniej Polsce. Podczas zawodów zderzą się ze sobą dwa style w jeździe na hulajnodze - Street i Park.

 

- Do Wrocławia przyjedzie światowa czołówka, która udowodni widzom, że triki na hulajnogach mogą przeczyć prawom grawitacji – mówi Alicja Juchniewicz, przedstawiciel marki Chilli oraz współorganizator wydarzenia Chilli Scooter Jam by No Limits.
- Zapraszamy miłośników jazdy na hulajnodze i tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym prostym sporcie – dodaje.

 

W zawodach weźmie udział między innymi mistrz Polski w wyczynowej jeździe na hulajnodze – Bartek Oskroba, zwycięzca największego tego typu konkursu w Niemczech - Timon Kunze, a także pierwszy raider w Czechach – Martin Nogel i jego podopieczny - Tomas Lorenz. Nie zabraknie Kamila Negre’a, Miłosza Nowaka i Artura Lenarta, którzy są znani w stylu jazdy Park.

 

Rywalizacja odbędzie się w kategoriach: Junior (zawodnicy w wieku do 14 lat), Open (powyżej 15 lat) i Pro (uczestnicy, którzy znają określoną grupę tricków). Całość rozpoczną zapisy i rozgrzewka o godz. 11.00. Godzinę później rozpoczną się eliminacje. Jako pierwsi wystąpią najmłodsi zawodnicy (godz. 12.00-13.30). Następnie uwaga publiczności skupi się na sportowcach kategorii Open (godz. 13.30-15.00). Jako ostatni wystąpią profesjonaliści (godz. 15.00-16.00).

 

O godz. 16.00 specjalny pokaz da mistrz świata, Europy i Polski we freestyle football - Pawła Skóra. Najlepszy „magik” futbolowy wykona widowiskowe triki z piłką nożną - stojąc, skacząc, leżąc. Z kolei o godz. 16.30 rozpoczną się finały, które wyłonią najlepszych z najlepszych. Laureaci otrzymają hulajnogi, kaski, ochraniacze oraz atrakcyjne gadżety. Wyróżnieni zostaną również autorzy najciekawszych tricków.

 

Organizatorem wydarzenia jest No Limits – stowarzyszenia, które promuje i rozwija sporty ekstremalne, niszowe oraz wspiera działalności sportowo-kulturowe. Wcześniej grupa zorganizowała między innymi eventy promujące Inline Skating (jazda na rolkach)
i Skateboarding (jazda na deskorolkach). Projekt wspiera wrocławskie stowarzyszenie Tratwa, którego działalność ma na celu wzmacnianie i aktywizację działalności organizacji socjalnych oraz ożywianie ich współpracy z administracją publiczną.

 

Chilli Scooter Jam by No Limits

19 listopada, od godz. 11.00

Wrocław, skatepark przy ulicy Legnickiej 65

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

11.00-12.00 - zapisy i rozgrzewka zawodników

12.00-13.30 - eliminacje kategorii Junior

13.30-15.00 - eliminacje kategorii Open

15.00-16.00 - eliminacje kategorii Pro

16.00-16.30 - pokaz Pawła Skóry (freestale z piłką)

16.30-17.00 - finał kategorii Junior

17.00-17.30 - finał kategorii Open

17.30-18.00 - finał kategorii Pro

18.30 - rozdanie nagród