Właśnie ruszył projekt Ekstra Klub, który ma na celu odciągnąć najmłodszych sprzed ekranów komputerów i tabletów oraz zachęcić ich do uprawiania sportu. We Wrocławiu dzieci będą szkolić się pod okiem trenerów z Akademii Śląska Wrocław.

Ekstra Klub to ogólnopolski projekt, którego głównym zadaniem jest odciągnięcie najmłodszych od komputerów, telewizorów czy tabletów i zaciekawienie ich piłką nożną. Ekstraklasa piłkarska przy współudziale 16 profesjonalnych klubów postara się zastąpić elektroniczne rozrywki dzieci aktywnością, zabawą i ruchem na boisku. 

Do projektu dołączyła oczywiście także Akademia Śląska Wrocław, która dwa razy w tygodniu organizuje dla najmłodszych treningi pod okiem szkoleniowców tego klubu.

Treningi pod okiem szkoleniowców WKS-u odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek o godzinie 16:30, na stadionie piłkarskim przy ulicy Sztabowej 101. Od pierwszego września zajęcia zostaną przeniesione na Pola Marsowe i rozpoczną się godzinę później.

W zajęciach mogą wziąć udział chłopcy urodzeni w latach 2010, 2011 oraz 2012. Cały projekt potrwa do końca listopada, a najlepsi mogą liczyć na angaż w Akademii Śląska Wrocław.

Program zajęć:

  • część wstępna: trening z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, ćwiczenia stabilizujące,
  • część główna: zajęcia piłki nożnej, ćwiczenia piłkarskie, gry i zabawy ćwiczenia kompensacyjne,
  • testy sprawności i osiągniętych wyników,
  • część końcowa: gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna.

Więcej informacji można uzyskać drogą mailową, poprzez kontakt z trenerem Kamilem Domagalskim: kdomagalski@slaskwroclaw.pl.