11 listopada cała Polska świętować będzie 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W związku z narodowych świętem zorganizowanych zostanie kilka interesujących zawodów biegowych, nie tylko we Wrocławiu.

1. Bieg Niepodległości z wąsem - Wrocław

10 km, które biegacze pokonają z charakterystycznym (choć doklejanym) wąsem marszałka Piłsudskiego. Trasa poprowadzona będzie na i w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego AWF w stolicy Dolnego Śląska. Asfaltowa nawierzchnia z pewnością sprzyjać będzie osiąganiu dobrych rezultatów, choć wydaję się, że w tym biegu nie to jest najważniejsze.
Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Na ten moment udział w biegu zadeklarowało ponad 1000 osób. Do końca października opłata startowa wynosi 60 zł.

2. VI Górski Bieg Niepodległości w Świerkach

Organizatorzy Biegu na Wielką Sowę zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w niepodległościowym biegu w Górach Sowich. Tym razem miejscem, w którym spotkają się biegacze są położone 86 km od Wrocławia Świerki. Zawodnicy pobiegną przez najpiękniejsze fragmenty Wzgórz Włodzickich, skąd przy słonecznej pogodzie doskonale widać Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie i Orlickie, Góry Stołowe, Wałbrzyskie, Sowie oraz Śnieżkę i Karkonosze. Oprócz emocji sportowych będzie można zatem cieszyć się pięknem krajobrazu. Bieg, w którym nie zabraknie podbiegów będzie miał charakter anglosaski, a jego trasa liczyć będzie nieco ponad 10 km. Po zakończenie rywalizacji na biegaczy czekać będzie bufet końcowy z domowymi ciastami. Opłata startowa do dnia zawodów wynosi 40 zł. 

3. IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

W Jeleniej Górze zawodnicy pobiegną na 5 oraz 10 km. W obu przypadkach trasa poprowadzona będzie ulicami miasta, dzięki czemu z pewnością biegacze otrzymają wspaniały doping. Limit zawodów wynosi 500 osób. Na obecną chwilę na liście startowej znajdują się nazwiska ponad 350 biegaczy.
W biegu w Jeleniej Górze wystartujemy za 50 zł. Opłatę startową należy wnieść do końca października.


W Narodowe Święto Niepodległości biegi odbędą się także m. in. w Poznaniu, Skawinie-Mogilanach oraz Gnieźnie.