W najbliższą sobotę, 30 września, odbędą się we Wrocławiu dwa biegi. Oprócz głównych konkurencji biegowych dla dorosłych nie zabraknie atrakcji dla dzieci i licznych konkursów.

Pierwszą imprezę organizuje Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Oprócz głównej konkurencji dla dorosłych na dystansie 10 km, odbędą się również biegi dla dzieci na dystansie 400, 800 i 1200 m. Start imprezy przewidziano na godzinę 10.00. Zawodnicy wystartują z terenu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej 213.

Bieg Uniwersytetu Medycznego, jak co oku, ma charakter charytatywny. Tym razem pieniądze zebrane podczas imprezy powędrują do 14-letniej Darii z Oławy. Dziewczynka potrzebuje implantu, poprawiającego jej słuch. Koszt takiego zabiegu to 30 tys. zł. Zabieg nie jest refundowany, więc rodzina oraz organizatorzy biegu liczą na hojność wszystkich uczestników biegu. Aby pomóc Darii, można również dokonywać wpłat bezpośrednio na konto Fundacji „Biegaj dla Zdrowia”, nr konta – Raiffeisen Bank Polska S.A.: 21175000120000000029151717 z dopiskiem „Pomóż Darii usłyszeć”.

 

Drugi bieg – Bieg IT 2017, organizuje wrocławska firma IT Kontrakt. W czasie imprezy można będzie można pobiec na dystansie 10 km czy wziąć udział w zawodach rzutu PC-tem. Pobiec będzie można indywidualnie lub w kategorii grupowej. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – jak co roku odbędzie się także Bieg Bajtka.

Ruszają zapisy do Biegu IT 2017. Czyli zawodów szerokiej i prężnie rozwijającej się branży IT. Bieg organizowany przez firmę IT Kontrakt. to ponownie wyścig we Wrocławiu. Czeka Cię do pokonania dystans 10 km, rzut PC-em oraz jak zawsze dla najmłodszych Bieg Bajtka.

Bieg IT rozpocznie się o godz. 11.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami oraz ścieżkami wałów nadodrzańskich.