Ostatni weekend upłynął mieszkańcom Polski pod znakiem porywistego wiatru i drastycznego załamania pogody. W Polsce częściej używana nazwa to orkan Grzegorz, na Facebooku jednak spotkacie się z wichurą Herwart. Po jej przejściu, na Facebooku możemy oznaczyć się czy jesteśmy bezpieczni. To funkcja, która uaktywnia się w kryzysowych sytuacja w danym regionie.

Dlatego od kilku dni jesteście zasypywani powiadomieniami od znajomych, że są bezpieczni. Sami również możecie się oznaczyć, lub zapytać o bezpieczeństwo konkretnych osób.

Jak działa ta funkcja Facebooka?
Po wejściu na swojego walla w ostatnich dniach, użytkownicy byli pytani, czy są bezpieczni, czy chcą się oznaczyć jako osoby bezpieczne, czy zignorować alarm. Po oznaczeniu jako osoby bezpieczne, powiadomienie było rozsyłane do znajomych.

Każdy użytkownik Facebooka ma też możliwość zapytania konkretnego znajomego o jego bezpieczeństwo, lub zaoferować pomoc osobie, która jej potrzebuje. Funkcja, choć rzadko aktywna, włączała się już kilkukrotnie w przeszłości, np. po zamachach terrorystycznych.