Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 17 lipca ok godz. 12.00 na 148. km autostrady A4, pomiędzy węzłami Pietrzykowice i Wrocław Południe. W zdarzeniu udział brały trzy auta ciężarowe. Jedna osoba została poważnie ranna. Autostrada została zablokowana w dwóch kierunkach. Na miejscu lądował helikopter LPR.

W poniedziałek, około godz. 12.00 doszło do poważnego w skutkach wypadku 3 pojazdów na 148. km autostrady A4, pomiędzy węzłami Pietrzykowice i Wrocław Południe. W wypadku uczestniczyły trzy pojazdy ciężarowe. Jedna z osób została ciężko ranna. Na miejscu wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż jedna z ciężarówek  z nieustalonych  przyczyn zwolniła, a jadąca za nim ciężarówka zaczęła hamować. Kolejna trzecia ciężarówka nie wyhamowała i doszło do zderzenia.

Pomimo, że do wypadku doszło na jezdni w kierunku Wrocławia, drogi w obu kierunkach zostały zablokowane na kilka godzin. Około godz. 16 autostrada została odblokowana i korek na trasie systematycznie się zmniejsza. Największy, 4-kilometrowy korek jest obecnie na wysokości Kątów Wrocławskich.