Trwa remont pomostów nad rzeką Oławą, przy ul. Walońskiej. Inwestor informuje, że marina będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca. To będzie dobre miejsce dla amatorów pikników, spacerów i sportów uprawianych nad wodą.

Trwa remont pomostów nad rzeką Oławą, przy ul. Walońskiej. Inwestor informuje, że marina będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca. To będzie dobre miejsce dla amatorów pikników, spacerów i sportów uprawianych nad wodą.

Remont mariny tuż obok powstającej inwestycji Angel River, to część rewitalizacji nabrzeży rzeki Oławy. Inwestor informuje, że na pomostach przy ul. Walońskiej wymieniono już deski i odświeżono metalową konstrukcję, a także rozpoczęto konserwację elementów drewnianych. Remont będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych.

O tym, że wrocławianie uwielbiają spędzać czas nad rzeką, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To właśnie z myślą o nich, odnawiamy marinę, która z pewnością posłuży nie tylko mieszkańcom apartamentowców, ale również amatorom pikników, spacerów i sportów uprawianych nad wodą – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Marina będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca 2017 r.. W jej pobliżu znajdują się nie tylko atrakcyjne tereny zielone, ale również stacja kolejki linowej – Polinka. Można nią stąd dojechać na powstałą niedawno plażę Forma Płynna przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, tuż obok budynków Politechniki Wrocławskiej.

Remont pomostu na ul. Walońskiej jest częścią zmian prowadzonych na nabrzeżach wrocławskich rzek. Angel Poland Group ma swój duży wkład w rewitalizację nabrzeży Oławy. Podczas realizacji inwestycji deweloper obok wykonania kolejnego fragmentu promenady nad rzeką Oławą, zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River – dzięki temu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Ogólnodostępne bulwary nad rzeką Oława będą częścią Angel River – to warta 110 mln zł inwestycja na Przedmieściu Oławskim. W ramach inwestycji powstają dwa budynki – 17 i 9 piętrowy. Łącznie znajdzie się tam 341 lokali mieszkalnych o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.

W przyszłości planowane są jeszcze prace na drugim brzegu Oławy, gdzie w ramach WBO powstała już ścieżka spacerowa oraz na kolejnym odcinku tej rzeki – aż do parku Wschodniego.

Realne jest, że podczas dalszych prac stworzone zostanie kąpielisko – przed wojną nad Oławą były dwa.