Z pewnością każdy, kto interesuje się polskim rockiem, słyszał już o Darii Zawiałow, która przebojem wdarła się na sam szczyt wielu list przebojów i zawładnęła swoim talentem polskie stacje muzyczne. Wokalistkę wyróżnia świetny wokal i intrygujące teksty, które wyróżniają się na tle nowych, miałkich kompozycji. W poniższym tekście postaramy się ustalić, jak przebiegała droga do sławy Darii i jakie okoliczności złożyły się na jej dużą popularność i niekwestionowany sukces w ostatnich latach.

W poniższym tekście postaramy się ustalić, jak przebiegała droga do sławy Darii i jakie okoliczności złożyły się na jej dużą popularność i niekwestionowany sukces w ostatnich latach.

Nowoczesne brzmienie i dużo energii

Przy pierwszym kontakcie z muzyką Darii Zawiałow na główny plan wysuwa się przede wszystkim ogromna dawka energii jaka wiąże się z jej utworami. Jak wiadomo, ludzie często szukają w muzyce mocnych wrażeń i zapadających w pamięć tekstów. W końcu słuchanie piosenek może być genialną rozrywką, podobnie jak na przykład gra u bukmacherów. Pasje można też łączyć i stawiać zakłady na wydarzenia kulturalne, takie jak Eurowizja, znajdź w internecie recenzje o Unibet i postaw na zwycięzcę następnej edycji.

Nie sposób również pominąć naprawdę wartościowych i zgrabnych tekstów. Daria świetnie bawi się słowami i dobrze dobiera frazy pod tworzoną muzykę. Dzięki temu jej utwory stanowią pełne kompozycje, które są jednocześnie łatwe do zapamiętania i nie nudzące się po dłuższym czasie słuchania.

Kim jest Daria Zawiałow?  

Jako nastolatka wokalistka próbowała swoich sił w programie Mam talent, w którym udało jej się dotrzeć aż do półfinału. Następnie trafiła do innego znanego show – X Factor. Po raz kolejny jej występy obiły się szerokim echem, a Daria trafiła do finałowej dwunastki. Dzięki takiemu startowi, artystka przetarła sobie pierwsze ścieżki do wielkiej kariery.

W 2016 roku Daria Zawiałow wzięła udział w konkursie Debiuty w Opolu z piosenką Malinowy Chruśniak. To był tak naprawdę największy przełom jej kariery. Piosenka trafiła na szczyt polskich list przebojów, a artystka stała się rozpoznawalna w całej Polsce. W marcu 2017 r. ukazał się debiutancki album Darii Zawiałow A kysz!. Daria jest autorką wszystkich tekstów i współkompozytorką każdego utworu. Przebojową poprockową muzykę nagrał z nią klasyczny zespół z gitarą, basem, perkusją i klawiszami.

Do tej pory Daria Zawiałow ma swoim dorobku diwe wydane płyty:

  • A kysz! (2017)
  • Helsinki (2019)

Wokalistka prywatnie – jak wygląda jej życie?

Pomimo młodego wieku, Daria Zawiałow jest już ustatkowana. W 2016 roku wyszła za Tomasza Kaczmarka, czyli gitarzystę, który obecnie gra w zespole wokalistki. Para poznała się w czasie programu X Factor. Co ciekawe, Daria przyjęła nazwisko męża, jednak karierę artystyczną kontynuuje pod nazwiskiem panieńskim. Jest to częsta praktyka znanych wokalistek, dzięki której dotychczasowi fani nie mają problemu ze zmianą.

Warto również dodać, że Daria ma szerokie spektrum zainteresowań i wiele talentów. W podstawówce zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Europy w tańcu towarzyskim. Jej późniejsze marzenia o wielkiej karierze przerwał upadek na placu zabaw i złamanie trzech kręgów, przez co zajęła się śpiewaniem. Wydaje się, że może tak naprawdę ta mała tragedia wyszła Darii na plus?

Koncert Darii Zawiałow we Wrocławiu

Ponieważ pierwsza trasa Darii Zawiałow promująca nową płytę Helsinki, wyprzedała się na pniu, artystka zadecydowała o pojechaniu w drugą podróż po polskich miastach.

Jak pisze sama wokalistka: „zapraszam Was na 2 część trasy koncertowej promującej mój nowy album ''Helsinki''. Wraz z zespołem szykujemy dla Was coś mega specjalnego! Wystąpimy tylko w kilku Polskich miastach, w dużych salach, gdzie będziemy mieli możliwość, zaprezentować Wam nie tylko te piosenki, które jeszcze nie były przez nas grane w wersjach live, ale także nowości oraz widowiskowe wizualizacje świetlne! Nie zabraknie także dobrze Wam znanych już utworów z obu naszych płyt czyli z A Kysz oraz z Helsinek.”