Chyba wszyscy się zgodzimy, że nie jest prosto wybrać szkołę, w której kontynuowana będzie edukacja po podstawówce. Od tego wyboru zależy przecież przyszłość, perspektywy zawodowe, możliwości zarobku. Można powiedzieć, że jest to jedna z trudniejszych decyzji, jakie podejmuje nastolatek. Ale ten właśnie nastolatek wcale nie jest gotowy do takiej odpowiedzialności.

Wybór szkoły – decyzja dziecka czy rodziców?

W obecnych czasach dzieci mocno decydują o sobie. Chcą być niezależne, podejmować własne wybory i żyć „po swojemu”. Z każdej strony płyną do nich takie właśnie wzorce – pytanie tylko, na ile są one właściwe. Oczywiście nie można odmówić dzieciom, nastolatkom, prawa do własnych decyzji, jednak nie w każdej sprawie są oni w stanie myśleć racjonalnie. Kierują się swoją wiedzą, opiniami rówieśników, czasami nauczycieli... A czasami obrazem życia widzianym w serialach.

Dlatego tak ważne przy wyborze szkoły ponadpodstawowej jest wsparcie rodziców. Decyzja zależy do dziecka, ale to oni powinni podpowiedzieć mu, doradzić, zaproponować różne opcje. To oni wiedzą, jak wygląda codzienne życie, praca, zarabianie, albo – odpukać – bezrobocie. Wiedzą, że dobry zawód oznacza łatwiejsze życie. A czym jest dobry zawód?

Dobra praca, to pewna praca.

Dobry zawód to taki, w którym nie ma się problemów z zatrudnieniem, a wypłata pozwala godnie żyć. Dlatego też coraz częściej młodzież decyduje się na kształcenie w szkołach branżowych.
Ich plusem jest właśnie to, że kształcą konkretnie, fachowo, przygotowują do wykonywania zawodu. Wielokrotnie dużo bardziej potrzebnego – ludziom i pracodawcom – niż kolejny absolwent studiów.

ELEKTRYK – pewna praca, pewna płaca.

Elektryczność towarzyszy nam na każdym kroku, cały czas wymagani są więc fachowcy, którzy umieją ją poskromić.

Bezpłatna szkoła branżowa https://elektryk.plus otwiera Waszym dzieciom szereg możliwości, z których nawet nie zdają sobie sprawy. To nie jest przecież tylko praca w Zakładzie Energetycznym. To niezliczone, dosłownie niezliczone, firmy, zajmujące się instalacjami energetycznymi, urządzeniami, maszynami. To serwisy, montaże, konserwacje, ale też nowe i nowoczesne technologie.

Chociażby energia odnawialna, która dopiero „wchodzi” do naszego kraju. W szkole https://elektryk.plus zdobyć można zawód właśnie Specjalisty odnawialnych źródeł energii, dodatkowo zaś uzyskać certyfikaty i uprawnienia na kursach branżowych firmy Viessmann.

Bycie fachowcem w swoim zawodzie to dobre pieniądze i ciekawa praca. Takimi właśnie mogą zostać Wasze dzieci. Pomóżcie im wybrać przyszłość.

Branżowa Szkoła I Stopnia "Elektroenergetyk"
Szkoła Partnerska Viessmann
ul. Sienkiewicza 6A 53-652 Wrocław
tel: 607 869 767 e-mail: teocezwroc@gmail.com
www.elektryk.plus