Miasto stu mostów zachwyca zarówno przyjezdnych, jak i samych mieszkańców. Wrocław nieustannie się rozwija. Przyciąga bogatą ofertą kulturalną, rozrywkową i rekreacyjną. Odznacza się przy tym atrakcyjnym rynkiem pracy. Świetnie służy koncepcji work-life balance. O tym, że stolica Dolnego Śląska jest doskonałym miejscem do codziennego życia, prowadzenia biznesu w niemal wszystkich sektorach czy rozwoju kariery zawodowej przekonują liczne rankingi.

Od kilku lat Wrocław jest uwzględniany wśród najlepszych miejsc pod względem jakości życia na świecie w rankingu Mercera „Quality of Living”. Co więcej, z „Raportu o polskich metropoliach 2019” autorstwa międzynarodowej firmy PwC w latach 2004-2018 wynika, że Wrocław był najszybciej rozwijającym się dużym miastem w Polsce. PKB metropolii wrocławskiej wzrósł w tym czasie o 118%.

Przez blisko 20 lat stolicy Dolnego Śląska towarzyszyło hasło „Wrocław – miasto spotkań” (genezę tego hasła opisano w artykule Dlaczego Wrocław jest miastem spotkań?), które w 2017 roku zastąpiło „Wrocław miastem mądrym, pięknym, zasobnym — miastem, które jednoczy i inspiruje”.

Nie bez przyczyny Wrocław znalazł się też wśród stu metropolii w międzynarodowym rankingu najbardziej inteligentnych miast IESE Cities in Motion Index 2019. Przypomnijmy, że do tej pory stolica dolnego śląska to jedno z dwóch polskich miast, które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Zamieszkać w swoim czy w wynajętym?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Każda z tych opcji ma swoich zwolenników i przeciwników, plusy i minusy. Choć w świadomości Polaków wciąż pobrzmiewa przekonanie „ciasne, ale własne”, to istnieje też spora grupa, która dostrzega zalety wynajmowania. W tej grupie są np. ludzie, którzy nie czerpią satysfakcji z samego faktu posiadania. Być znaczy dla nich więcej niż mieć. Nie przywiązują się na zawsze do jednego miejsca, cenią sobie mobilność. Chętnie decydują się na współdzielenie — korzystają z car-sharingu, rowerów miejskich czy coworkingu.  

Mieszkanie z ogłoszenia może też w rzeczywistości być piękne i słoneczne, ale niestety tylko w subiektywnej ocenie wynajmującego. Czasami oferowany standard pozostawia wiele do życzenia. Meblościanka z poprzedniej epoki, pralka, w której działają dwa programy czy kamienna okładzina na ścianie? Nie każdy ma dzisiaj ochotę mieszkać w takich warunkach, płacąc przy tym wygórowaną stawkę. Pojawiają się też problemy w relacjach z właścicielami mieszkań. Niektórzy od czasu do czasu bez zapowiedzi odwiedzają „swoich” lokatorów. Inni każą ze sobą konsultować każdą nawet najmniejszą zmianę, nie pozwalają nawet wymienić rzeczonej meblościanki.

Wynajmij nowe mieszkanie

Wrocław ma wiele do zaoferowania osobom, które szukają wymarzonego M. Na wybór miejsca zamieszkania wpływa wiele czynników. Poszukujący biorą pod uwagę kryteria takie jak lokalizacja, cena, standard mieszkania czy komunikacja. Coraz więcej osób ceni sobie miejski styl życia, ale jednocześnie chce być blisko natury. Takich miejsc na szczęście nie brakuje w naszym mieście. 

Jeżeli chcesz na jasnych zasadach wynająć nowoczesne komfortowe lokum, dobrym rozwiązaniem może okazać się najem tzw. instytucjonalny. Na rynku pojawia się coraz więcej mieszkań, których właścicielami są firmy. Dobrym przykładem jest tu firma Resi4Rent oferująca nowe mieszkania na wynajem w rozsądnej cenie oraz przejrzyste warunki - bez ukrytych kosztów i pośredników. 

We Wrocławiu znajdziemy w jej ofercie lokale w świetnej lokalizacji nieopodal bulwarów nad Odrą — przy ulicy Zakładowej i Słonimskiego na Kleczkowie. Jeśli natomiast zależy Ci na jak najmniejszej odległości od centrum, wybierz jedno z mieszkań przy ulicy Mieszczańskiej. Z tej lokalizacji dotrzesz do serca naszego miasta w kilkanaście minut, idąc pieszo.Mieszkanie przy ulicy Mieszczańskiej

Decydując się na wynajęcie nowego mieszkania od Resi4Rent, do wyboru mamy 1,2,3 i 4-pokojowe lokum z kuchnią i łazienką. Wszystkie mieszkania są w pełni wyposażone. Do wyboru są mieszkania umeblowane lub nieumeblowane. Możesz też wprowadzić się ze swoim ukochanym psem lub kotem. Zwierzaki są tu mile widziane.