Jak stworzyć uniwersalny przepis na szampańskiego Sylwestra? Na pewno niezbędne będzie doborowe towarzystwo i miejsce do wspólnej zabawy. Planując jednak koszty takiego przedsięwzięcia, warto zastanowić się, jak wielką wagę przykładacie do wyboru miejsca waszej sylwestrowej podróży. Może się bowiem okazać, że zamiana dużego, wojewódzkiego miasta lub znanego ośrodka turystycznego na nieco skromniejszy obiekt przyczyni się do wypracowania znacznej oszczędności. Jakich miejsc warto unikać, jeśli pragniesz zmniejszyć swoje wydatki na sylwestrową imprezę?

Sylwester to jedna z najdroższych okazji do świętowania

W czasie roku kalendarzowego należy wyróżnić sezon wysoki (od połowy maja do połowy września) oraz pozostałą część roku, w których ceny za pobyt w większości ośrodków notują zauważalny spadek. Oczywiście, istnieją pewne oczywiste wyjątki, takie jak długi weekend majowy czy Sylwester.

To właśnie w tym okresie ceny szybują wprost pod sufit. Przeglądając oferty z portali, oferujących rezerwację pokojów czy domków w poszczególnych ośrodkach wypoczynkowych, łatwo zauważyć różnicę w cenie pomiędzy sezonem niskim, a wysokim. W zależności od atrakcyjności obranego miejsca, różnica w cenie może wynosić nawet dwukrotność kwoty poza sezonem!

Co ciekawe, w przypadku Sylwestra, różnica ta wzrasta jeszcze bardziej – za noworoczny wypad trzeba zapłacić nawet pięciokrotność stawki spoza sezonu.

Polskie góry to drogi kierunek sylwestrowy

W czołówce najdroższych miejsc na spędzenie sylwestra niepodzielnie królują miejscowości górskie. W Wiśle, królowej polskich skoków narciarskich, koszt trzech noclegów w okresie Nowego Roku wzrasta w porównaniu do listopada prawie trzykrotnie. Co więcej, podawane na portach ceny nie obejmują samej sylwestrowej imprezy.

Oczywiście, za wyjazd można zapłacić jeszcze więcej. Koszt apartamentu w Kościelisku, oddalonym nieco od zatłoczonego Zakopanego, rośnie z około 360 zł do nawet 2000 zł. Co więcej, podana cena przewiduje jedynie dwa dni pobytu dwóch osób – w nieco bardziej sprzyjających portfelowi okolicznościach, z pewnością wystarczyłaby do kilkudniowego wyjazdu dla niewielkiej paczki znajomych. Jak trend ten prezentuje się w najchętniej odwiedzanych miastach w Polsce?

Najdroższe jest Zakopane

Takto Chat - Szybkie pożyczki przez Czat w 5 minut | TaktoEasy.pl

Lista najpopularniejszych kierunków na noworoczny wypad składa się głównie z dużych miast wojewódzkich i mniejszych miast w górach. Za bal z okazji Nowego Roku najwięcej przyjdzie zapłacić w Zakopanem – średnia cena za imprezę w zimowej stolicy Polski wynosi ponad 300 zł. Kwota ta pokrywa wydatki związane z ciepłym i zimnym bufetem oraz oprawą wizualno-dźwiękową. W największych miastach Polski kwota ta jest nieco niższa, balansuje w przedziale 260-280 zł.

Planując sylwestrowy wypad, warto rozważyć korzyści, związane z podjęciem długoterminowej pożyczki online bez zaświadczeń. Jedną z firm, specjalizujących się w tym segmencie sektora pozabankowego jest TAKTO Easy. Udzielane przez nią pożyczki online bez zaświadczeń to gwarancja minimum formalności, dzięki którym błyskawicznie wystąpisz o nawet 25 tys. złotych. Już dziś skontaktuj się z konsultantem poprzez chat i przekonaj się, że pożyczki online bez zaświadczeń mogą być prostsze niż kiedykolwiek.

 Złóż wniosek jeszcze dziś i przekonaj się, że szybka pożyczka online może zostać udzielona szybko i na prostych zasadach. Znajdziesz nas pod adresem: ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław lub na naszej stronie: TaktoEasy.pl