Najważniejsze cechy, które różnią usługodawców. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Wybierając kuriera jedni kierują się ceną, inni jakością usług, czyli terminowością oraz właściwym obchodzeniem się z paczkami, jednak znaczna większość szuka takiego który spełnia wszystkie te warunki. Jak zatem znaleźć firmę, która dostarczy nieuszkodzoną przesyłkę na czas i nie policzy za to zbyt dużo?

Porównuj ceny

Obecnie każda z firm pełniących usługi kurierskie posiada własną stronę internetową. Wystarczy zatem, że wpiszesz w wyszukiwarkę np. kurier Wrocław, a otrzymasz listę tego typu usługodawców w Twoim rejonie. Większość z nich posiada możliwość wycenienia danego transportu online. Musisz podać wymiary paczki oraz jej wagę i adres dostawy, by otrzymać wysokość kosztów. Na Twoją korzyść działa fakt, że coraz prężniej rozwija się sprzedaż internetowa. Coraz chętniej robimy zakupy online i generując więcej zamówień dla kurierów sprawiamy, że firmy prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich ofert celem pozyskania klientów. Istnieją również porównywarki cen, dzięki którym w prosty sposób znajdziesz najkorzystniejsze rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę?

Nie jesteś pewien czym różnią się usługodawcy i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze tego właściwego? Oto najważniejsze kwestie:

  • Sposób zamówienia kuriera - coraz częściej istnieje możliwość zrobienia tego przez internet za pomocą formularza, zdarza się jednak, że zamówienia przyjmowane są wyłącznie telefonicznie.
  • Miejsce nadania paczki - niektóre firmy wymagają dostarczenia przesyłki do ich punktu, inne zapewniają dojazd do klienta.
  • Godzina odbioru - może być podana konkretnie lub w jakimś przedziale czasowym np. 8-12. Dowiedz się, czy będziesz miał z nim kontakt telefoniczny.
  • Śledzenie paczki - większość firm oferuje tego typu usługę. Zarówno nadawca, jak i odbiorca otrzymują informację o każdorazowej zmianie statusu paczki. Może to być e-mail, SMS, informacja w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej.
  • Miejsce dostawy - niektórzy przewoźnicy działają wyłącznie na terenie kraju, zatem jeśli chcesz wysłać przesyłkę za granicę musisz zorientować się, którzy są w stanie zrealizować taką usługę.

Tanio i wygodnie

Dobrze wykonana usługa wcale nie musi dużo kosztować. Niejednokrotnie okazuje się, że najlepiej działa tani kurier. Wrocław jest miastem o bardzo dużej konkurencyjności w kwestii tego typu usług, dlatego są firmy, które obniżając koszty wolą zarabiać na ilości klientów, którzy chętnie korzystają z ich oferty. Tym, czym jeszcze kierujemy się wybierając kuriera jest wygoda. Minęły już czasy, kiedy trzeba było czekać na dostawcę w domu między 11:00-15:00, czyli w godzinach, które mało komu pasują. Obecnie poza faktem, że niektórzy kurierzy chętnie dojeżdżają np. do miejsca pracy, czy umawiają się na dogodną godzinę, istnieje możliwość korzystania z paczkomatów. Ten sposób daje ogromny komfort wszystkim tym, których trudno złapać. Dzięki paczkomatom, na wyciągnięcie ręki jest tania paczka. Wrocław zadbał o to, by każdy mieszkaniec miał blisko któryś z tego typu punktów. Możesz w nim nadać, jak również odebrać paczkę o dogodnej porze dnia, a nawet nocy. Korzystanie z paczkomatów jest intuicyjne i nikomu nie powinno sprawiać problemu.