W sobotę, 10 czerwca ponownie otwarto kąpielisko Kopalnia w Paniowicach (gmina Oborniki Śląskie). Kąpielisko zajmuje teren dawnej kopalni odkrywkowej. Usytuowane jest w malowniczym otoczeniu, na obszarze Natura 2000 - Dolina Widawy. Największy wodny plac zabaw w Polsce oraz jedyny w kraju dmuchany aquapark na wodzie to tylko część z licznych atrakcji. Podpowiadamy jak dojechać i ile kosztują atrakcje.

Kąpielisko powstało w podwrocławskich Paniowicach, zaledwie dwa kilometry od administracyjnej granicy Wrocławia.  Kopalnia to przede wszystkim kąpielisko, na którym działa największy wodny plac zabaw w kraju oraz dmuchany aquapark umiejscowiony na wodzie (jedyny taki w Polsce). Na miejscu nie mogło zabraknąć innych plażowych atrakcji, takich jak boiska do siatkówki plażowej, rowery wodne czy bary.Jak dojechać do kąpieliska? Jest kilka sposobów:

- Pociąg - 20 min. ze stacji Dworzec Główny. Dojazd pociągiem z Dworca Głównego we Wrocławiu do stacji PKP Szewce. Ze stacji PKP do przejścia przez Paniowice odległość ok. 2,5 km

- Komunikacja miejska - 25 min. z Placu Kromera. Autobus linii 105 odjeżdżający z pętli na pl. Kromera do przystanku/pętli Wrocław-Świniary. Z przystanku do Kopalni do przejścia jest dystans ok. 3,5 km wzdłuż drogi wojewódzkiej, a potem drogą dojazdową przez las.

- samochód - 30 min. z centrum Wrocławia. Dwie trasy do wyboru. Pierwsza - szybsza, prowadząca przez obwodnicę śródmiejską, druga - standardowa przechodząca przez Psie Pole. Obie spotykają się na ul. Pełczyńskiej.

- rower - ok. 40 min. z ulicy Osobowickiej.

Kąpielisko podzielone jest na cztery strefy: "plażę", "beach club", "zatokę" oraz "wyspę".  W każdej z nich można znaleźć inne atrakcje. Strefa "plaża" oferuję beztroską zabawę w wodzie, boiska do siatkówki oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego (kajaki, rowerki wodne). Przygotowane są również punkty gastronomiczne,  w których będzie można uzupełnić energię potrzebna do dobrej zabawy oraz ugasić pragnienie.
Czytaj podobne:

Oficjalne otwarcie HotSpot - największej miejskiej plaży w Polsce.