Być może kiedyś słyszałeś o diecie pudełkowej. Wydawało ci się, że jedynym co działa na jej korzyść to brak konieczności przygotowywania posiłków samodzielnie. Przedstawiamy kilka faktów, które sprawią, że inaczej na nią spojrzysz.

Dieta pudełkowa jest dla wegan i wegetarian z Wrocławia

Coraz większa popularność diety bezmięsnej sprawia, że firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wegan i wegetarian oferując specjalnie dla nich przygotowane jadłospisy. Szczególnie łatwo pod tym względem mają wegetarianie. Jedząc jajka i nabiał, mogą oni bez większego problemu znaleźć firmę cateringową, w której znajdą odpowiedni dla siebie jadłospis. Nieco trudniej mają weganie. Nie spożywają bowiem w ogóle żadnych produktów odzwierzęcych, a zatem przygotowanie dla nich 5 posiłków dziennie może stwarzać pewne trudności. Niemniej coraz więcej firm opracowuje odpowiednie, wegańskie menu. Niestety zwykle są to jadłospisy niskokaloryczne, dlatego najlepsze dla osób odchudzających się lub nie uprawiających sportu. Obserwując jednak najnowsze trendy w żywieniu, należy spodziewać się rozszerzenia dedykowanej im oferty diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa może być we Wrocławiu stosunkowo tania

Faktem jest, że dieta pudełkowa do najtańszych usług nie należy. Jednak konkurencja na rynku jest spora i można znaleźć taką, która bardziej będzie pasować na naszą kieszeń. Poza tym niekiedy można wybrać nie 5 a 3 posiłki na dzień, lub tylko opcję „office box”, które są tańsze od tych zawierających całodzienne wyżywienie. Poza tym można manipulować kalorycznością a czasem również składnikami przy konsultacji ze współpracującym z daną firmą dietetykiem. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszty dojazdów, czas spędzony w sklepach, ilość energii zużytą na przyrządzanie dań, wyjdzie nam jeszcze korzystniejszy bilans, skłaniający do skorzystania z diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa może być stosowana przez sportowców

Każdy, kto poważnie podchodzi do uprawianej przez siebie dyscypliny sportowej, wie jak ważna jest dieta. Jest ona, oprócz regularnych treningów i odpowiedniego nastawienia psychicznego, kluczowym czynnikiem zapewniającym stały progres treningowy. Musi ona być doskonale zbilansowana a na dodatek dostarczać odpowiedniej ilości kalorii. Nie mówiąc już, że dania powinny być smaczne. Czasy poświęcania się dla ryżu z kurczakiem należą już do przeszłości. Monotonia jadłospisu może frustrować i zniechęcać do trzymania się diety i do trenowania w ogóle.

Dieta pudełkowa dedykowana sportowcom jest jednak już dostępna w wielu firmach. Jej kaloryczność sięga nawet 4000kcal dziennie, a posiłki są smaczne i urozmaicone. To, plus fakt, że otrzymuje się wszystkie dania od dostawcy każdego ranka, sprawia, że więcej czasu można poświęcić na treningi.

Dieta pudełkowa może być stosowana przez alergików i przy niektórych chorobach

Dieta z dowozem do domu np. od https://bedietcatering.pl/wroclaw/ nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które mogą jeść wszystko i nie cierpią na żadne choroby. Wręcz przeciwnie, można wybrać taki jadłospis, który wyklucza alergeny lub jest dostosowany do potrzeb osób, które muszą jeść w określony sposób ze względu na chorobę. Dlatego też oferowane są diety pozbawione laktozy, zawierające nabiał jej pozbawiony. Podobnie jest z glutenem. Produkty bezglutenowe zagościły już na dobre na półkach sklepowych, podobnie jak w ofertach firm cateringowych. Znalezienie bezglutenowej diety na dowóz także nie stanowi żadnej trudności. Jednak firmy cateringowe oferują też jadłospisy dla osób mających problemy z cukrzycą oraz chorujących na Hashimoto. Składniki są tak dobrane, że ryzyko pogorszenia stanu zdrowia w zasadzie nie istnieje, a może się ono jedynie poprawić.

Wrocławska dieta pudełkowa może być dobrana dla dzieci

Właściwe żywienie najmłodszych jest coraz ważniejsze. W zalewie fast-foodów i słodkich napojów gazowanych widoczne są problemy z otyłością a nawet cukrzycą u coraz młodszych dzieci. W pełnym obowiązków i szybkim tempie życia coraz nie zawsze można znaleźć czas na selekcję odpowiednich składników w sklepie i przyrządzenie zdrowych posiłków. Jednakże w ofercie cateringów dietetycznych, są już dostępne trzydaniowe, zdrowe jadłospisy na dowóz. Zawierają 3 posiłki – drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, czyli te, które je się najczęściej w szkole i tuż po niej. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą dbać o to co jedzą ich dzieci jednak nie mają już czasu na gotowanie posiłków na cały dzień. Jak widać, we Wrocławiu mogą korzystać z diety pudełkowej nawet najmłodsi.