We współpracy ze Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich oraz Strefą MTB Sudety Koleje Dolnośląskie przygotowały dla turystów niespodziankę. Przez remonty linii kolejowych -Wrocław - Kłodzko i Wrocław - Dzierżoniów zmienił się rozkład jazdy pociągów przejeżdżających przez ziemię wałbrzyską i Kotlinę Kłodzką. W związku z tym pojawiło się wiele nowych możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu w tym rejonie, z bezpośrednim dojazdem i powrotem z/do Wrocławia.

Folder kieszonkowy na czas remontu
Szlaki piesze i rowerowe na kolorowej mapie kieszonkowej, na której znajdują się też informacje o obiektach i atrakcjach turystycznych, a także rozkład jazdy pociągów z cenami biletów poszczególnych połączeń to nowy folder rozdawany od 18 lipca pasażerom Kolei Dolnośląskich.  
Od czerwca do 2 września trwa remont torów  na odcinku Strzelin – Kamieniec Ząbkowicki, gdzie w związku z prowadzonymi pracami torowymi nastąpiło całkowite wstrzymanie ruchu kolejowego. Pociągi Kolei Dolnośląskich do Kłodzka są prowadzone objazdem przez Jaworzynę Śląską, Wałbrzych i Nową Rudę. Również z powodu prac remontowych Koleje Dolnośląskie rozpoczęły obsługę nocnych pociągów na odcinku Wrocław – Dzierżoniów z jednoczesnym wydłużeniem relacji z oraz do Kamieńca Ząbkowickiego. Na jednym bilecie po całym regionie
Na czas remontów Stowarzyszenie Turystycznym Gmin Gór Sowich, Strefa MTB Sudety i Koleje Dolnośląskie przygotowały foldery informacyjne zachęcające do zwiedzania okolic Kłodzka, Wałbrzycha i Dzierżoniowa.
 - Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wycieczki nie trzeba kończyć na tej stacji, na której została rozpoczęta, ani nawet po tej samej stronie gór! W Góry Sowie można dojechać pociągiem linii D9 od strony południowej (na przykład do Jedliny-Zdrój, Głuszycy, Ludwikowic Kłodzkich czy Nowej Rudy), przejść wybraną trasę i po stronie północnej wsiąść do pociągu linii D16 (na przykład w Dzierżoniowie) - wyjaśniają przedstawiciele Kolei Dolnośląskich. Zachęcają również do przewożenia pociągiem roweru i biletów weekendowych, czyli dowolnej liczby przejazdów na ten sam bilet od godz. 18 w piątek do 6 rano w poniedziałek za 35 zł.

oprac. Elżbieta Węgrzyn

Przeczytaj też: Inwestycje PKP na Dolnym Sląsku

Pobierzulotkę z mapką i rozkładem jazdy - Ulotki liniowe 2015-2016 Z3 ZWwGS.PDF