Według wstępnie podawanych informacji kąpielisko zostanie ukończone pod koniec 2019 roku, lecz na razie jest kilka pomysłów na to jak będzie wyglądać ten cały obiekt.

W planach przewidziane są dwa 25-metrowe baseny (w tym jeden kryty z 5 torami, siłownią oraz klubem fitness). Natomiast drugi basen będzie wyposażony w zjeżdżalnię i brodzik dla dzieci. Jest to tylko jeden z wielu pomysłów na to jak ma wyglądać nowe kąpielisko we Wrocławiu na Brochowie.


"Mamy przynajmniej z dziesięć wersji tej inwestycji. Są takie, które zakładają dwa baseny, inna tylko basen kryty, jeszcze inna basen odkryty plus boiska. Oczywiście optymalnie byłoby mieć dwa baseny. Wszystko zależy od finansów, które miasto przeznaczy na tę inwestycję"
- informuje prezes spółki "Spartan", która stworzyła pomysł - Paweł Łosiński.

Obecnie radni podjęli decyzję o przeznaczeniu 100.000 złotych na stworzenie projektu tego przedsięwzięcia. Cała ta inicjatywa bardzo mocno popierana jest przez Dominika Kłosowskiego z SLD.

"W przyszłym roku powstanie dokumentacja, a budowa, jak mi przekazali urzędnicy, mogłaby się rozpocząć w 2018 roku i zakończyć pod koniec 2019 roku" - opowiada jeden z radnych.

"Na razie jesteśmy na bardzo wstępnym etapie prac. Terenem zarządza MCS i to ta instytucja będzie odpowiedzialna za stworzenie projektu. Wola jest taka, żeby był to obiekt wszechstronnie dostępny, otwarty dla szkół, żeby znalazły się tam baseny kryty i otwarty" - tłumaczy z biura prasowego magistrat Krzysztof Świercz.

Stary basen, który mieścił się na Brochowie działał od 1936 do 2004 roku i został zamknięty w 2004 roku z powodu złego stanu technicznego. Obecnie cały obiekt jest w bardzo złym stanie, a miejscowi mieszkańcy twierdzą, że w ich okolicach brakuje właśnie takiego miejsca rekreacyjnego jakim jest kąpielisko.