Podpisując umowę z firmą pożyczkową, warto wcześniej przeanalizować informację dostępne na temat przyszłego pożyczkodawcy. Pożyczki bez weryfikacji w bazach dostępne są dla osób, które miały problemy z uregulowaniem zobowiązania w wyznaczonym terminie. Jeżeli szukamy zobowiązania finansowego, ale nasze dane znajdują się w rejestrze dłużników, przeanalizujmy, jak bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę online.

Pożyczki bez weryfikacji w bazach - charakterystyka

Pożyczki bez weryfikacji w bazach osób zadłużonych to szansa dla osób będących w kłopotliwej sytuacji finansowej. Wszystkie firmy pozabankowe przed wydaniem decyzji odnośnie przyznania lub odrzucenia wniosku o pożyczkę, weryfikują swoich wnioskujących w bazach dłużników. Bazy pomagają pożyczkodawcy ocenić, czy dana osoba będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Na rynku finansowym w Polsce istnieją również instytucje, które mimo wpisu klienta w bazie dłużników, decydują się na udzielenie pomocy finansowej. Pożyczki bez sprawdzania baz mogą być ostatnią deską ratunku dla osób szukających wsparcia w firmach pozabankowych.

Jak rozsądnie zaciągać pożyczki online?

Wybór odpowiedniego pożyczkodawcy nie jest łatwy. Na rynku wszystkie firmy pozabankowe przygotowują promocję dla klientów, zachęcając do zaciągania pożyczki. Przed wysłaniem wniosku należy zweryfikować, który pożyczkodawca udzieli nam pomocy finansowej, jeżeli nasze nazwisko widnieje w rejestrze długów. Jeżeli natrafiliśmy na odpowiedniego pożyczkodawcę, który w swojej ofercie posiada pożyczki bez baz np. BIK, BIG, czy KRD warto przed wysłaniem wniosku zapoznać się z opiniami byłych klientów firmy. Takie informacje znajdziemy zarówno na porównywarkach pożyczkowych, tematycznych forach, jak i blogach o pożyczkach. Więcej ciekawych informacji na temat pożyczek bez baz znajdziesz w artykule: https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-sprawdzania-baz-dluznikow/

Czy pożyczka bez baz to dobre rozwiązanie?

Największą zaletą pożyczek bez baz jest szybkość uzyskania dodatkowych środków finansowych w łatwy sposób. Wystarczy wypełnić wniosek o pożyczkę na stronie wybranego pożyczkodawcy i czekać na odpowiedź ze strony firmy. Wiele pożyczek bez baz oferuje dodatkowe promocje w postaci rabatów, konkursów z nagrodami, czy umożliwienia klientom zaciągnięcie pierwszej pożyczki za darmo. Pożyczki bez baz są dla instytucji finansowych dość ryzykownym produktem, dlatego zazwyczaj udzielane są dla osób zadłużonych, pod warunkiem, że przedstawią osobę, która zdecyduje się być gwarantem. Osoba taka będzie odpowiedzialna za uregulowanie zobowiązania, w sytuacji, gdy pożyczkodawca nie odnotował spłaty należności w wyznaczonym terminie. Pożyczki bez baz to dobre rozwiązanie dla osób, które będą pewne, że są w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Warto przed podpisaniem umowy z pożyczkodawcą zweryfikować swój budżet, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w razie, gdyby na naszej drodze stanął komornik. 

Zobacz także: Jak znaleźć najlepszą ofertę pożyczki ratalnej?

Zobacz, jak sprawdzić, czy jesteś w BIK

Miałeś problemy ze spłatą zobowiązania? Chcesz zaciągnąć pożyczkę, ale nie jesteś pewny, czy Twoje nazwisko widnieje w rejestrze dłużników? Możesz sam zweryfikować taką informację na stronie wybranej instytucji finansowej. Wystarczy, że odwiedzisz stronę np. Biura Informacji Kredytowej i tam zarejestrujesz konto użytkownika. Po wykonaniu poprawnej rejestracji masz możliwość ściągnięcia raportu, który wygenerujesz na oficjalnej stronie BIK.