Wrocław – miasto o bogatej historii i tradycji. Miasto pełne zabytków i niezwykłych miejsc. Wybraliśmy najlepsze z nich na plenerową sesję ślubną.

1.Proxima

Niewątpliwie budynek z duszą, choć może nieco poobijaną. Proximę zbudowano pod koniec dziewiętnastego wieku, gdy w modzie było stosowanie marmurów na ścianach i stopniach schodów. Dziś w budynku Proximy swoją siedzibę ma przedsiębiorstwo geologiczne. Jednak nie odbiera to uroku wnętrzom, szczególnie klatce schodowej. Zdolny fotograf wyczaruje tu naprawdę romantyczne ujęcia.

2. Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Można powiedzieć, że bulwar jak każdy inny, od rana do wieczora zatłoczony. Nie jest to do końca prawda. Co prawda w weekend trudno będzie o spokojną chwilę, ale w tygodniu na pewno uda się zrobić kilka zdjęć bez ludzi na drugim planie. Warto tu przyjść wcześnie rano, szczególnie w sezonie letnim. Sesja zdjęciowa na tle wschodzącego słońca to jest coś!

3. Ogród Staromiejski

Otoczony wysokim murem przypomina nieco powieściowy Tajemniczy Ogród. Już sam mur jest doskonałym tłem dla romantycznych fotografii. Ogród oferuje dość nietypową rzecz: ławki, które można dowolnie przestawiać. Ponadto znajdziemy tu fontannę i staromodną karuzelę z konikami. Znajdziemy też nowoczesny plac zabaw, więc nie powinno dziwić, że popołudniami i weekendy są tu prawdziwe tłumy. Na sesję zdjęciową najlepiej przyjść rano lub po zachodzie słońca. Nocny ogród daje naprawdę wiele możliwości.

4. Narodowe Forum Muzyki

Dla odmiany trochę nowoczesności. Ciekawie zaaranżowane foyer i oszklona zewnętrzna ściana dają pole do popisu tym fotografom, którzy lubią przełamywać schematy. Romantycznie przytuleni nowożeńcy na tle szklanego gmachu będą prezentować się naprawdę pięknie.


5. Ogród zoologiczny

Samo zwiedzanie ogrodu zoologicznego może zająć calutki dzień, dlatego, jeśli naprawdę chcemy zrobić tam sesję ślubną, dobrze jest wybrać się na rekonesans kilka dni wcześniej. Nie tylko obejrzymy wszystkie zwierzaki, ale też wybierzemy najlepsze, najciekawsze miejsca do zdjęć. Warto podpytać fotografa, czy ma doświadczenie w robieniu zdjęć w zoo, ewentualnie poszukać takowego. Dostępna w sieci lista fotografów z okolicy Wrocławia podaje, że swoje usługi oferuje tu ponad 800 profesjonalistów.

6. Rynek

Historia Wrocławia rozpoczęła się około X wieku naszej ery, stąd miasto może pochwalić się naprawdę pięknym rynkiem i zgromadzonymi wokół niego kamienicami. Warto skręcić trochę w bok w klimatyczne, aczkolwiek wąskie uliczki. Sam rynek daje ogromne pole do popisu przy robieniu zdjęć ślubnych. Wystarczy za tło wziąć stary gotycki Ratusz.


7. Dworzec Główny

Wyremontowany, jednak zachował swój klimat. Zarówno hala dworcowa, jak i perony przywodzą na myśl początek długiej podróży. Nowożeńcy na walizkach? A czemu nie? Ciekawe efekty świetlne dają umiejscowione wysoko okna. Przed budynkiem dworca znajduje się fontanna, która też ma niezły potencjał dla fotografów.

8. Tramwaj

Nie, to nie żart. Wrocław to miasto bardzo otwarte na potrzeby swoich mieszkańców i gości. Umożliwia na przykład wynajęcie… zabytkowego tramwaju. Naprawdę zabytkowego, z eleganckimi drewnianymi siedziskami wewnątrz. Znajdzie się też stolik. Jednocześnie już na pierwszy rzut oka widać, że jesteśmy w tramwaju.