Szukasz wyjątkowego pomysłu na prezent dla bliskiej ci osoby? Wręcz jej voucher na skok ze spadochronem we Wrocławiu!

Skoki spadochronowe nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla tych, którzy przejdą długie i kosztowne szkolenie. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się skoki w tandemie, czyli wraz z instruktorem. To najlepszy wybór, gdy chcemy spełnić swoje marzenia o skoku w przestworza, a także wtedy, gdy chcemy podarować komuś niezapomniane przeżycia.

Na czym polegają skoki w tandemie?

Skoki tandemowe zostały stworzone w Stanach Zjednoczonych. Do skoków spadochronowych tego rodzaju konieczne jest zastosowanie specjalnego spadochronu tandemowego, czyli przeznaczonego dla dwóch osób. Spadochrony te są większe od standardowych, więc mogą bez problemu utrzymać wyższy ciężar.

W skokach w tandemie skaczą zatem dwie osoby – pierwsza z nich to instruktor spadochroniarstwa, który nazywany jest tandem pilotem, natomiast druga to pasażer, który nie musi posiadać żadnego przygotowania w tej właśnie dziedzinie. Ponadto do skoku w tandemie nie potrzebujemy specjalnego przeszkolenia, badań lekarskich oraz kondycji, dlatego są one dostępne niemalże dla każdego.

Główne przeciwwskazania dotyczące skoków tandemowych dotyczą ciężaru pasażera – w zależności od stosowanego sprzętu limit wagowy to od 100 do 120 kilogramów. Ponadto w skokach nie powinny brać udziału osoby, u których zdiagnozowano epilepsję, wrodzoną łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, a także przy ostrych stanach chorobowych układu oddechowego i krążeniowego.

Jak skacze się w tandemie?

W skoku tandemowym stosuje się specjalne uprzęże, które łączą pasażera z instruktorem. Pasażer tandemu znajduje się przed instruktorem, dlatego może widzieć cały świat wyraźnie przy locie. Na plecach instruktora znajdują się spadochrony – główny, zapasowy, automat spadochronowy. Takie wyposażenie powoduje, że skoki spadochronowe w tandemie są bezpieczne.

Skoki wykonuje się z samolotu lecącego na wysokości 3000 albo 4000 metrów nad poziomem ziemi. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartego spadochronu. Ten moment jest zdecydowanie najbardziej emocjonujący i ekscytujący, ponieważ możemy lecieć wtedy w kierunku lądowiska z prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę. Przy wyskoku z 3000 metrów swobodne spadanie to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około minuty.

Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu instruktor otwiera spadochron i przez parę minut uczestnicy lotu szybują w kierunku ziemi. Lądowanie jest miękkie, dlatego nie musimy obawiać się o żadne urazy.

Jak podarować skok spadochronowy w prezencie?

Jeśli również chcesz wręczyć bliskiej osobie skok tandemowy jako upominek, możesz zrobić to również we Wrocławiu. Skoki spadochronowe we Wrocławiu na prezent możemy zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej skacz.pl, gdzie możemy poczytać również więcej na ich temat.

Przy rezerwacji najlepiej zdecydować się na voucher upominkowy, ponieważ wtedy osoba, która go otrzyma, może sama wybrać swój termin skoku. Możemy też kupić skok jako niespodzianka i po prostu zaprezentować swój prezent po przywiezieniu niczego niepodejrzewającej osoby na lotnisko.

Za skok z 3000 metrów zapłacimy około 550 złotych, natomiast za skok z 4000 metrów około 700 złotych. Warto też pomyśleć o dokupieniu usługi filmowania wydarzenia – wtedy obdarowana osoba będzie mogła otrzymać wyjątkową pamiątkę, czyli filmy i zdjęcia ze swojego wyczynu. To dodatkowy koszt rzędu 250 złotych.