Z pięciu przedsiębiorstw biorących udział w walce o kontrakt wybór padł na francuską firmę Sytra, która ma swój polski oddział we Wrocławiu.

Wykonanie projektu linii tramwajowej ma kosztować ponad 1,5 mln zł. Dotyczyć ma on nieco ponad czterokilometrowej trasy, poprowadzonej od ul. Milenijnej do ul. Władysława Jagiełły.  Władze miasta liczą, że przetarg na wykonanie planu Francuzów powinien zostać rozpisany już w przyszłym roku.  Inwestycja ma bardzo duże znaczenie dla wrocławskiego transportu miejskiego, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę natężenie ruchu na ulicy Legnickiej. Tramwaje jadące przez Popowice z pewnością zainteresują część pasażerów podróżujących z centrum naszego miasta w kierunku Kozanowa czy Stadionu Wrocław.

Według włodarzy stolicy Dolnego Śląska wspomniana inwestycja jest jednym z dwóch najważniejszych działań dotyczących przemieszczania się za pomocą tramwajów. Drugim sztandarowym projektem władz miasta jest poprowadzenie torów tramwajowych na Nowy Dwór. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych opóźnień, tramwaj na Popowice pojedzie pod koniec 2019 roku.