4 lutego, w przededniu 72. rocznicy urodzin BOBA MARLEYA, w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze odbędzie się muzyczna uczta z nieśmiertelnymi hitami Króla Reggae!

Aby wygrać podwójne zaproszenia na koncert  wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na jedno, bardzo proste pytanie.

Z jakiego państwa pochodzi Bob Marley?

Na odpowiedzi czekamy do godz. 21:00 (czwartek, 26.01.2017)

Maile z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz imionami i nazwiskami osób, które chcą wygrać ślijcie na: wroclaw@dlawas.info ; w tytule wiadomości wpisując "Bob Marley". Liczy się kolejność zgłoszeń.

Szczęśliwych zwycięzców poinformujemy o wygranej w prywatnej wiadomości.W koncercie TRIBUTE TO BOB MARLEY udział wezmą najlepsi muzycy związani ze sceną reggae, jak i goście z innych kręgów muzycznych .
Specjalne aranżacje utworów Boba Marleya przygotowuje zespół Riddim Bandits współpracujący z czołowymi artystami polskiej sceny reggae. Wokalnie wspomagać ich będą goście specjalni – ANIA KŁYS , NADIA (Naaman), WLAZI (Bethel), WALDEMAR KASTA, SHATAQS, RAS LUTA (EastWest Rockers), JAZZY oraz NIKOLA WARDA.

Bob Marley to legenda światowej muzyki XX wieku. Dla jamajskiego reggae był i pozostał guru, jednocześnie był pierwszym artysta z tego kraju, który zdobył światowy rozgłos. Wokalista, gitarzysta i twórca niezapomnianych utworów takich jak choćby "Exodus", "Iron Lion Zion", "No Woman, No Cry" czy "One Love". Jego nagrania do dziś inspirują artystów na całym świecie.
Robert Nesta Marley urodził się 6 lutego 1945 roku we wsi Nine Maile, nieopodal miasta Saint Anns na Jamajce. Jego ojcem był biały oficer armii brytyjskiej, a matka jamajską wieśniaczką. Światową sławę zdobył razem z grupą The Wailers, której głównymi postaciami byli, obok Boba, Bunny Livingstone i Peter Tosh.

Bob Marley stał się pierwszą wielką gwiazdą, która pochodziła z kraju Trzeciego Świata. Jego utwory, przesycone rewolucyjnymi treściami, trafiały do milionów zbuntowanych słuchaczy na całym świecie. Kolejnym ważnym elementem, który wpłynął na fenomen popularności artysty było jego zaangażowanie w ruch rastafariański, łączący tradycje biblijne z elementami wierzeń afrykańskich - rastafarianie wierzą, że mieszkańcy Afryki są narodem wybranymOstatnie dni życia król reggae chciał spędzić na rodzinnej Jamajce. Jego stan był tak poważny, że z Niemiec zdołano go przewieźć tylko do Miami na Florydzie. Tam zmarł w szpitalu 11 maja 1981 roku w wieku 36 lat.

4.02.17 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
TRIBUTE TO BOB MARLEY
bilety: 30 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon) – 50 zł