Na pomysł wpadli ratownicy medyczni, żeby zaoszczędzić dodatkowego stresu małym pacjentom. Sami zbierali maskotki dla swoich podopiecznych. Niestety maluchy są częstymi pacjentami pogotowia ratunkowego i maskotek z czasem zaczęło brakować.

Pobyt w szpitalu, czy przejazd karetką nie jest niczym przyjemnym. Zawsze jest to uczucie pełne obaw i grozy. Akcję "Pluszak w Pogotowiu" wymyślili ratownicy medyczni, aby w ten sposób pomóc najmłodszym pacjentom przetrwać trudne chwile związane ze szpitalnym stresem.

-Jak wiadomo - karetka i szpital zawsze niemiło się kojarzą.
Aby troszkę oszczędzić dzieciakom stresu, wpadliśmy na pomysł, by każdy mały pacjent otrzymywał od nas pluszaka.- pisał na facebooku Piotr Skibiński - główny koordynator akcji, oddział Oława, Jelcz-Laskowice

-Niestety - pozyskane własnym sumptem pluszaki się skończyły i jeździmy 'na pusto', mając jednego rezerwowego pluszaka dla najbardziej rozpłakanego małego pacjenta.-dodaje

Pomóc może każdy z nas oddając swoje niepotrzebne maskotki. Wystarczy przynieść je do punktów, gdzie prowadzona jest ich zbiórka. Organizatorzy podkreślają, że nie muszą być to nowe zabawki, ponieważ i tak zanim trafią do dzieci zostają one czyszczone.

Duże maskotki, które nie zmieszczą się do karetki, zostaną przekazane do dziecięcych oddziałów szpitalnych, a szczególnie do oddziału onkologii dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

Gdzie można oddawać pluszaki?

- Stacja Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu - ul. Ukryta
- Ambulatorum Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu - ul. Traugutta
- Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Szpitalu Wojewódzkim - Wrocław, ul. Fieldorfa
- Stacja Pogotowia Ratunkowego - Oława, ul. Baczyńskiego 1 - Szpital Powiatowy, wejście obok SOR
- Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Jelczu-Laskowicach - ul. Fabryczna 2

Jeśli chcesz podzielić się większą ilością zabawek, a nie masz możliwości dostarczenia ich bezpośrednio - skontaktuj się z koordynatorami akcji, lub prześlij pocztą na adres:

Piotr Skibiński
Pogotowie Ratunkowe o/Oława
ul. Baczyńskiego 1
55-200 Oława

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz wspomóc akcję na zasadach sponsoringu, skontaktuj się z głównym koordynatorem.

Koordynatorzy akcji Pluszak w Pogotowiu:
- Piotr Skibiński - główny koordynator akcji, oddział Oława, Jelcz-Laskowice - kom: 696 414 692
- Piotr Polański - oddział Wrocław, ul. Ukryta - kom: 501 246 815
- Paweł Kędzia - oddział Wrocław, ul. Traugutta i SOR NSW ul. Fieldorfa - kom: 512 003 077