Czas wolny od pracy czy szkolnych zajęć każdy spędza według własnego uznania. Jedni wypoczywają w domu, inni z kolei — sami lub wraz z najbliższą rodziną — zwiedzają popularne miejsca turystyczne. Do jednych z tych miejsc możemy zaliczyć Wrocław.

Krótki rys historyczny miasta

Wrocław, stolica województwa dolnośląskiego, to jedno z najstarszych miast polskich, o którym pierwsze wzmianki datowane są na rok 1000 n.e., zapisane w związku z powstaniem jednego z czterech biskupstw w owym czasie, w granicach niegdysiejszej Polski. Z innych jednak źródeł wiadomo, że tereny obecnego miasta zamieszkiwane były już w VI wieku, na co wskazują ślady osadnictwa Ślężan, zamieszkujących tereny nad Odrą.

Ze względu na zamieszania dziejowe, walki zbrojne, konflikty i zmiany narodowości, we Wrocławiu nie zachowało się zbyt dużo zabytków świadczących o jego pradawnych pochodzeniu, jednak obecnie, jako nowoczesne miasto, szczyci się wieloma obiektami o charakterze turystycznym, i jest odwiedzane przez miliony turystów z kraju i z zagranicy w każdej porze roku.

Obiekty, które koniecznie trzeba zobaczyć

Jedną z ważniejszych stałych wystaw Wrocławia jest Panorama Racławicka. Jest to obraz, dzieło kilku znakomitych malarzy, którzy w wieku XIX na przestrzeni dziewięciu miesięcy, pędzlami opowiedzieli o wielkiej bitwie pod Racławicami, zakończonej zwycięstwem wojsk kościuszkowskich nad Rosjanami. Jest to ogromnych rozmiarów arcydzieło, zaskakujące realizmem przedstawionych scen oraz bogactwem kolorów. Obraz ustawiony jest w okrąg, więc podziwiając go, chodzimy wokół scen bitewnych.

Drugim ważnym punktem jest Ostrów Tumski – jest to wyspa zlokalizowana przy ujściu Oławy do Odry, na której zachowały się ślady najstarszych budowli, sięgające czasów panowania Piastów Śląskich. Znajdziemy tu przede wszystkim zabytki o charakterze sakralnym.

Wrocławskie Zoo i rzeźby krasnali

Obiektem bardzo rozrywkowym można mianować ogromne Wrocławskie ZOO – znajdziemy tam wiele gatunków zwierząt występujących na wszystkich kontynentach, ale warte polecenia jest zwłaszcza pawilon Afrykarium, w którym znajdziemy się w bezpośredniej bliskości ze zwierzętami zamieszkującymi ten niezwykły kontynent.

Chodząc po mieście w poszukiwaniu muzeów, zabytków architektonicznych i innych ciekawych miejsc, można natknąć się na rzeźby krasnali, poustawiane w najmniej oczekiwanych miejscach – wędrówka „szlakiem krasnali” wywołuje uśmiech na twarzach turystów i poprawę humoru.
Jednym ze szczególnych miejsc, obfitujących w niewielkie restauracyjki, kawiarenki i puby jest rynek wrocławski, którego niewątpliwą ozdobą, datującą swoje powstanie na XIII wiek jest Stary Ratusz.

Hotele we Wrocławiu

Spacer po mieście, pomimo że bardzo interesujący i wart dokładnego zwiedzenia jest męczący, więc jeszcze przed podróżą można zarezerwować pokój niedaleko Rynku, w obiekcie sieci Q Hotel. Q Hotel we Wrocławiu oferuje wysoki standard kompleksowo umeblowanych pokoi, wykwalifikowany i miły personel, a także bogate zaplecze gastronomiczne pod postacią nowoczesnej restauracji. Goście mogą także liczyć na możliwość skorzystania z sal konferencyjnych, wynajmowanych na różne okazje, oraz atrakcyjne pakiety pobytowe.