Marzy Ci się własne mieszkanie we Wrocławiu? Sprawdź, jak kształtują się ceny mieszkań w stolicy województwa dolnośląskiego.

Wrocław to miasto, które słynie z wyjątkowej architektury, zabytków, czy pięknej Starówki. Obok Krakowa, Gdańska, Warszawy, czy Poznania to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast Polski, pełne turystów i wydarzeń, których nie sposób pominąć. Wrocław tętni życiem, dzięki czemu oferuje wyjątkowe atrakcje dla każdego. Nic dziwnego, że mieszkanie we Wrocławiu dla wielu osób może być spełnieniem marzeń. 

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu 

Jeśli chcesz kupić mieszkanie, to sprawdź ogłoszenia mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu tutaj https://allegro.pl/kategoria/dolnoslaskie-wroclaw-116163. Znajdziesz wygodną wyszukiwarkę, która szybko pozwoli Ci odszukać najbardziej interesujące oferty, a także porównać ich cenę. 

Określ swoje wymagania

Przed zabraniem się za poszukiwania, przeanalizuj, jakim budżetem dysponujesz, a także gdzie powinno się znajdować Twoje przyszłe mieszkanie. Przy okazji zastanów się, czego nie powinno w nim zabraknąć, a co nie jest dla Ciebie szczególnie istotne.

Weź pod uwagę także najbliższą okolicę mieszkania. Przy przeglądaniu ofert sprawdź, co znajduje się w pobliżu nieruchomości. Warto by nie tylko samo mieszkanie Ci odpowiadało, czy dzielnica, ale i najbliższa lokalizacja i np. sklepy, punkty usługowe, komunikacja miejska, tereny zielone,  czy dodatkowe atrakcje itp. 

Takie określenie swoich potrzeb na samym początku znacząco ułatwi dalsze poszukiwania idealnego mieszkania. 

Wyszukaj swoje mieszkanie marzeń

Możesz wyszukiwać mieszkania po takich ogólnych kryteriach jak ich lokalizacja, przedział cenowy, czy rodzaj rynku - pierwotny lub wtórny.

Prócz tego bez problemu od razu zaznaczysz swoje bardziej szczegółowe oczekiwania co do interesującego Cię mieszkania, takie jak: piętro, liczbę pokoi, typ budynku, dodatkową powierzchnię np. balkon, ogródek, piwnica, taras, czy poddasze, a także typ kuchni - aneks bądź osobne pomieszczenie. 

Wrocław - mieszkania na sprzedaż 

W ten sposób poszukiwanie mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu będzie jeszcze łatwiejsze i od razu dostosowane do Twoich potrzeb. Stosując wybrane kryteria wyszukiwania, znajdziesz oferty, które wpisują się idealnie w to, czego potrzebujesz. Tym samym oszczędzisz czas i zaczniesz przeglądać tylko te ogłoszenia, które naprawdę Cię interesują. 

Ile kosztuje metr kwadratowy we Wrocławiu? 

Według danych opublikowanych przez urząd statystyczny średnia cena metra kwadratowego mieszkania we Wrocławiu w drugim kwartale 2020 roku to około 7500 zł na rynku wtórnym, a 8041 na rynku pierwotnym.

Cena mieszkań uzależniona jest także od atrakcyjności lokalizacji, w której się mieszczą. We Wrocławiu najdroższe mieszkania znajdują się w Śródmieściu i na Starym Mieście. Tam metr kosztuje średnio 9400 - 10500 zł. Tańsze są dzielnice Krzyki - koło 7900, Fabryczna - 7500 oraz Psie Pole - 7200 zł.

Poszukiwanie mieszkania we Wrocławiu to zadanie, na które warto poświęcić trochę czasu. Korzystając ze stron z ogłoszeniami, można jednak sprawić, że cały ten proces będzie o wiele przyjemniejszy. Dobrze jest na spokojnie szukać interesujących ogłoszeń online, zaznaczając odpowiednie kryteria.  To skróci czas poszukiwań nieruchomości i przyspieszy realizację marzenia o własnym mieszkaniu we Wrocławiu.