Pomiar poziomu cukru, skład masy ciała oraz badanie stawu skroniowo-żuchwowego - to tylko niektóre z badań, jakie bezpłatnie będzie można wykonać 3 marca w Arkadach Wrocławskich. Badania oraz porady organizuje Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji oraz Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii.

W najbliższą sobotę 3 marca w Arkadach Wrocławskich zorganizowane zostaną bezpłatne badania i konsultacje medyczne. Odbędą się one w ramach dwóch akcji prozdrowotnych, tj.: „Skonsultuj z farmaceutą … Nadciśnienie” i „Polsko - nie zgrzytaj”. Uczestnicząc w nich każdy chętny będzie mógł   m.in.: zmierzyć poziom ciśnienia tętniczego, glukozy oraz skład masy ciała, zapytać o niepożądane działania leków. Będzie też okazja, by wykonać badania stawów skroniowo-żuchwowych oraz skorzystać z porad z zakresu układu stomatognatycznego. Dodatkowo dla dzieci przygotowany zostanie specjalny kącik, w którym będą mogły poznać pracę lekarzy „od kuchni”.

- Na profilaktyczne badania i porady zdrowotne zawsze jest dobra pora. Tym bardziej jeżeli można je wykonać bez rejestracji i wcześniejszych zapisów. Dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w naszych sobotnich akcjach prozdrowotnych z szeroką ofertą bezpłatnych badań i konsultacji, z których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie - mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Arkad Wrocławskich.

Bezpłatne badania oraz porady odbędą się na poziomie 0 Arkad Wrocławskich. Akcja „Skonsultuj z farmaceutą… Nadciśnienie” rozpocznie się 3 marca o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 17:00. Jej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. Natomiast akcja Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii - „Polsko - nie zgrzytaj” odbędzie się w godzinach od 10:00 do 18:00.