Konferencja ta będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w roku w obszarze rozwoju dziecka. 25 listopada, w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, wystąpi m.in. Wojciech Eichelberger i Dagmara Skalska. Będzie mowa o stresie wśród dzieci, ale również o redukcji stresu, uważności, rozwoju i dzieci i dorosłych. Wydarzenie skierowane jest do rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów, dietetyków.

Liczba chronicznie zestresowanych dzieci wzrasta z roku na rok. To niestety przykry fakt, który obserwujemy u coraz młodszych dzieci. Wydawać się może nawet, że czasy kiedy to dzieciństwo było najbardziej beztroskim i spokojnym okresem w życiu człowieka właśnie mijają... Główną przyczyną takie stanu rzeczy jest otaczający nas, pędzący w coraz szybszym tempie świat. Ilość bodźców, oczekiwań, czy wymagań ze strony świata przerasta dzieci.

Jako rodzice, opiekunowie, pedagodzy, lekarze obserwujemy i staramy się reagować. Nie zawsze jednak mamy na tyle czasu, cierpliwości czy wiedzy aby zauważyć wszystkie oznaki złego samopoczucia, samotności czy lęków u naszych podopiecznych.

Dzieci, które nie radzą sobie ze stresem zaczynają cierpieć na różne dolegliwości, które do tej pory były często zarezerwowane dla zagonionych i przepracowanych dorosłych. Objawy przytłoczenia stresem są różne, mogą to być zaburzenia zachowania, jedzenia i snu, kłopoty z nauką, wycofanie, okaleczanie się, stany depresyjne, problemy z koncentracją i pamięcią, tiki, stany lękowe i wiele innych. Jako odpowiedzialni i doświadczeni dorośli, wiemy że to umiejętność radzenia sobie z nim jest kluczowa dla zdrowia i szczęśliwego życia. Dlatego też powinniśmy zrobić, wszystko, aby przyszłe pokolenia potrafiły radzić sobie ze stresem i miały szansę na zdrowy, harmonijny rozwój oraz szczęśliwe dzieciństwo, a później dalsze życie.

PROGRAM 

12:00-12:15 Rozpoczęcie konferencji

12:15 -13:00 Wystąpienie - Dagmara Skalska 

13:10 - 13:40 Wystąpienie - Eliza Kurowska  "Wpływ stresu emocjonalnego w okresie ciąży, porodu i wczesnego dzieciństwa na rozwój i zachowanie dziecka."

13:40 - 14:00 Przerwa kawowa

14:00 - 14:20 Wystąpienie - Katarzyna Kowalska- Bębas  " Wychowanie a poziom stresu u dziecka"

14:30 - 14:50 Wystąpienie - Aleksandra Mroczko "Od słowa do stresu - porozumienie bez przemocy"

14:50 - 15:40 Przerwa obiadowa

15:40 - 16:00 Wystąpienie - Kamila Froń  "Mam pustkę w głowie" . Jak poprawić osiągnięcia w szkole stosując nowe technologie"

16:10 - 16:40 Wystąpienie - Karolina Zienkiewicz  "Zaburzenia procesu komunikacji u dzieci w wieku szkolnym - dziecko, rodzic, nauczyciel - frustracja, stres."

16:50 - 17:10 Wystąpienie - Jowita Wowczak  "Daj dziecku spokój" . Redukcja stresu u dzieci poprzez zabawy i ćwiczenia.

17:10 - 17:30 Przerwa kawowa

17:30 - 19:00 Wystąpienie - Wojciech Eichelberger

19:00 Zakończenie konferencji

Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55.

Bilety na konferencję można nabyć TUTAJ.