Problemy z erekcją to temat bardzo wstydliwy dla mężczyzn, dlatego niejednokrotnie ukrywają swój problem i unikają wizyty lekarskiej. To ogromny błąd, gdyż wczesna diagnoza i podjęcie leczenia są w tym momencie kluczowe dla przyszłego udanego życia seksualnego. Wbrew powszechnemu przekonaniu, problemy te dotykają znacznie szerszej grupy wiekowej niż tylko 50+. Brak wzwodu często dotyczy mężczyzn również poniżej 30 roku życia. Co jest przyczyną, jak zapobiegać temu schorzeniu i jak je leczyć?

  1. Jakie są przyczyny problemów z erekcją?
  2. Jak leczyć impotencję?

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?

Czynników przyczyniających się do delikatnego problemu, jakim jest brak wzwodu, może być wiele. Niejednokrotnie brak erekcji spowodowany jest czynnikami psychogennymi, co dotyczy szczególnie mężczyzn w młodym wieku.


Najczęstszymi przyczynami nadmiernego stresu są:
- niska samoocena,
- brak samoakceptacji,
- stres przed zapłodnieniem partnerki,
- religia i rozterki natury etycznej
- depresja.

Winy można doszukiwać się także w braku dbałości o właściwą dietę, braku aktywności fizycznej, nadużywaniu alkoholu i braku snu. Powodem zaburzeń erekcji może być też występowanie innej choroby.


Choroby, które mogą mieć wpływ na problemy z erekcją, to między innymi:
- depresja,
- zespół metaboliczny,
- choroba wieńcowa,
- nadciśnienie tętnicze,
- cukrzyca,
- miażdżyca naczyń krwionośnych,
- niewydolność nerek.

 

Szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia pierwotnej choroby może doprowadzić mężczyznę do sprawności seksualnej.

Jak leczyć impotencję?

Przede wszystkim pokonaj wstyd i udaj się do lekarza. To tylko chwila badań i szczerej rozmowy ze specjalistą, który z pewnością będzie wiedział, jak Ci pomóc. Do urologa dobrze jest udać się z kompletem badań, takich jak morfologia krwi, stężenie glukozy we krwi, poziom hormonów. Zastosuj się do poleceń lekarza, a szybciej odzyskasz zdrowie. Zadbaj o siebie i o swoją kondycję fizyczną. Śpij więcej, zażywaj więcej ruchu, odżywiaj się zdrowo i nie nadużywaj alkoholu. Postaraj się znaleźć balans między czasem pracy a czasem przeznaczonym na wypoczynek. Naucz się ograniczać sytuacje stresowe i poznaj techniki radzenia sobie ze stresem.

Uzyskaj dodatkową wiedzę, bazując na stronach internetowych profesjonalnie zajmujących się tym zagadnieniem. Na stronie https://aptekakamagra.pl/ możesz uzyskać informacje na temat leków na potencję dostępnych na polskim rynku, a także zakupić je przez internet z dostawą do domu. Strona oferuje oryginalne produkty oraz pełną dyskrecję.