O tym, że Wrocław jest krainą krasnali, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. W dniach 8-10 września w naszym mieście wspomniane bajkowe stwory będą miały swoje święto, które zapowiada się niezwykle atrakcyjnie także dla ludzi.

Festiwal Krasnoludków 2017 to prawdziwa masa atrakcji dla małych i większych wrocławian. Trzydniową zabawę zainauguruje wielka, kolorowa parada krasnali, która rozpocznie się w Rynku 8 września o godzinie 10:00. Tradycyjnie już dalsza część święta bajkowych stworów odbędzie się w Ogrodzie Staromiejskim i jego okolicach.

Poniżej prezentujemy dokładny harmonogram imprezy:

8 września

10:00 Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków - Rynek


Wydarzenia w Ogrodzie Staromiejskim:

10:00–14:00
Atrakcje w Wielkiej Wiosce Krasnoludków.  

W programie m.in. animacje i warsztaty z grupą wokalno-taneczną czy strefa wypoczynku z grami planszowymi.

W wiosce krasnali pojawi się również zespół Cheerleaders Wrocław, który zaprezentuje swoje umiejętności i poprowadzi zajęcia taneczne.


10:30–13:00
Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najładniej ozdobioną chatkę krasnali. Zgłoszenia szkół i przedszkoli przyjmowane są od pierwszego września za pośrednictwem portalu www.festiwal.krasnale.pl 


11:00-15:00
Możliwość przejażdżki darmowym Krasnalowym Tramwajem (z przystanku: Opera). 

14:00
Zakończenie pierwszego dnia festiwalu.  

9 września

11:00–17:00
Wielka Wioska Krasnali – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m. in tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków, warsztaty plastyczne i tworzenia krasnalowych laleczek, krasnalowa strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych oraz strefa przygotowana przez specjalistów od miniatur - Kolejkowo. Wszyscy przybyli goście będą mogli również zobaczyć, jak na ich oczach powstają specjalne festiwalowe graffiti oraz zdjęcia w krasnalowym atelier fotograficznym. 

11:00–17:00
Krasnoludkowe bajki przygotowane specjalnie na festiwal przez Teatr Układ Formalny, założony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału PWST. Wspomniana grupa teatralna to nowy wrocławski teatr tworzący sztuki dla całych rodzin. Układ Formalny to pierwszy zespół teatralny w Polsce przygotowujący spektakle w języku migowym.  

11:00 i 14:00
„Rowerowe esy floresy¨ – przejażdżka rowerowa po kolorowych ścieżkach miasta

11:30–15:00
Rodzinna gra miejska „Krasnale na naszych podwórkach" (dla drużyn od 2 do 5 osób).  Uczestnicy zabawy będą np. malować kredą. Nie zabraknie również innych nawiązań do czasów dzieciństwa (skakanie w gumę, wyliczanki itd.). Zgłoszenia przyjmowane przez stronę internetową www.festiwal.krasnale.pl od 28 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. 

12:00 i 15:00
„Na migi!" - warsztaty, mające na celu pokazanie, że porozumiewanie się na migi jest jak najbardziej możliwe

13:00 i 16:00
„Między innymi" – Między innymi czasem trudno jest żyć. Zwłaszcza, gdy jesteś zwyczajnym krasnalem, a przyszło Ci założyć dwie różne skarpetki. Ta odmienność spada Ci na głowę i nie wiesz jak sobie z nią poradzić. Bohater wydarzenia przekona się na własnej skórze, co to znaczy wyróżniać się w tłumie, ale też jak sobie z tym radzić.

Krasnoludkowa Strefa Kultury – warsztaty DJ’skie i łapania dźwięków świata oraz warsztaty projektowania krasnalowych gier planszowych. 

Na warsztaty Krasnoludkowej Strefy Kultury obowiązują zapisy przez stronę www.festiwal.krasnale.pl. Zgłoszenia przyjmowane  od 25 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. 

17:00
Uroczyste zamknięcie Wielkiej Wioski Krasnali i Krasnoludkowej Strefy Kultury w Ogrodzie Staromiejskim

21:00-24:00

Silent Disco w Ogrodzie Staromiejskim/ Krasnalowe Silent Disco. Pozytywna zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Wstęp wolny. Liczba słuchawek ograniczona. 

10 września

Wydarzenia w Ogrodzie Staromiejskim:

11:00 – 13:00

Krasnoludkowy Poranek Literatury. Szansa na posłuchanie słynnych bajek, które przytoczą nam znane i lubiane postaci świata kultury.

13:00 – 13.30
Pokaz iluzji dla dzieci na Scenie Letniej

13:30 zakończenie festiwalu 

19:00 - Występ kabaretu Hrabi we Wrocławskim Teatrze Lalek

Jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce zaprezentuje dla swój najnowszy program pt. „Cyrkuśniki”. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej we Wrocławiu (Rynek 14). Sprzedaż od 28 sierpnia.