1 kwietnia bez wcześniejszych zapowiedzi przerwano emisję lokalnego wrocławskiego kanału Echo24 TV. 31 marca, po kilkunastu miesiącach funkcjonowania - stacja przestała istnieć, a pracownicy stracili pracę.

Nie był to primaaprilisowy żart. 1 kwietnia widzowie, którzy w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych włączyli telewizję Echo24 zobaczyli  czarny obraz. Emisję zakończono wszędzie, gdzie kanał był dostępny, w tym Echo24 TV zniknął z MUX L4 , z oferty sieci kablowych UPC oraz Vectra, a także ze streamingu na własnej stronie i z oferty WP Pilot.

Prawdopodobną przyczyną zamknięcia stacji były problemy finansowe. Decyzja o likwidacji stacji nie została jeszcze ogłoszona oficjalnie. Przez ostatnie miesiące stacja cięła kolejne etaty i rezygnowała z kolejnych programów. W sumie z zespołu składającego się początkowo z około 40 osób w lutym zostało już tylko 7 pracowników. Do 31 marca, gdy stacja przestała nadawać, zwolniono już wszystkich.

Echo 24 zaczęła nadawać 3 października 2016 roku. Kanał od początku był na lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4) obejmującym zasięgiem Wrocław, Świdnicę i okolice. Firma rozpoczęła działalność z rozmachem, z czym wiązały się duże koszty, ale nie zadbała o właściwą promocję.