Queen + Adam Lambert podbijają kolejne miasta podczas europejskiej trasy koncertowej, jednak zespół nie skupia się wyłącznie na występach na żywo i przygotował nie lada gratkę dla swoich fanów! To specjalna, jubileuszowa edycja albumu „News of the World”. Czy nowe wydawnictwo będzie pretekstem do kolejnego koncertu w Polsce?

Wyjątkowa edycja albumu „News of the World” z okazji 40. rocznicy wydania jest już w sprzedaży! Płyta, która oryginalnie ukazała się w październiku 1977 roku, była najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w historii grupy Queen! Album otwierają dwa wielkie hity Queen - „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”!

- Podczas łódzkiego koncertu mogliśmy wysłuchać największych przebojów w wykonaniu Adama Lamberta. Tym razem jednak mamy niebywałą okazję w domowym zaciszu ponownie usłyszeć Freddiego Mercurego – komentuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która 6 listopada zorganizowała koncert Queen + Adam Lambert w Atlas Arenie w Łodzi.

Ta edycja „News of the World” została wzbogacona o dwie dodatkowe płyty CD z rzadko publikowany nagraniami z archiwów zespołu, a także zupełnie alternatywną wersją całego albumu tzw. Raw Sessions.

Raw Sessions dla wielu fanów Queen będą najbardziej intrygującą częścią jubileuszowej edycji. Płyta zawiera nigdy wcześniej nie słyszane alternatywne wersje każdego z 11 utworów z „News of the World” – jak np. „We Are The Champions” z nieznanymi dotąd partiami wokalnymi i instrumentalnymi, czy też „All Dead”, znanymi do tej pory w wersji śpiewanej przez Freddiego Mercurego, podczas gdy na wersji albumowej, utwór prezentuje Brian May.

Trzeci dysk CD wchodzący w skład box setu to Bonus Tracks – trudne do zdobycia wersje koncertowe, występy radiowe oraz alternatywne miksy utworów z „News of the World”, w tym cała sesja live zagrana dla BBC radio w październiku 1977 roku. Znajduje się tu także rzadko słyszana wersja „It's Late” przygotowana dla amerykańskiego radia, a także utwór „Feelings Feelings” z sesji nagraniowej do NOTW, który jednak ostatecznie nie trafił na płytę.

Ponadto w zestawie znajdzie się płyta winylowa wyprodukowana z oryginalnego analogowego mastera, a także wiele dodatków bonusów, takich jak trzy plakaty oraz 60-stronicowa książka ze zdjęciami.

Ostatnim elementem wydawnictwa jest DVD z filmem dokumentalnym Queen: The American Dream, zawierającym backstage’owy materiał nakręcony podczas trasy News of the World tour. W 1977r.

- Każda nowa płyta, reedycja czy składanka jest dobrym pretekstem, by dany zespól wyruszył w trasę koncertową. Queen wraz z Adamem Lambertem 6 listopada gościli w Łodzi, mamy jednak nadzieję, że szybko powrócą do naszego kraju i zagrają kolejny wyśmienity koncert – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.