W tym roku Dni Gminy Długołęka odbędą się w sobotę. Impreza ma swój jubileusz i z tej okazji zabawa będzie dłuższa. 25 czerwca spotkamy się już po raz piętnasty! Największe muzyczne gwiazdy, mnóstwo atrakcji dla dzieci, bogata oferta handlowa, pyszne jedzenie i wyjątkowa atmosfera, to składowe corocznych Dni Gminy Długołęka. Zapewniamy, że tych atutów nie zabraknie i w tym roku. Wyjątkowo będzie jeszcze z jednego powodu – jubileuszu 15-lecia gminnego wydarzenia.

Imprezowy rozkład jazdy

 

25 czerwca w sobotę zapraszamy na całodniową imprezę pełną wrażeń i muzyki na najwyższym poziomie. Dni gminy w parku w Szczodrem rozpoczną się o godz. 14.45 i potrwają do godz. 2 w nocy. - To ukłon w stronę tych, którzy chętnie biorą udział w potańcówkach przy muzyce na żywo. Tym razem będzie można pobawić się znacznie dłużej a na drugi dzień odpocząć – mówi Anna Chomicka z wydziału promocji i współpracy z zagranicą. Już tradycyjnie swoje pięć minut będą mieli finaliści konkursu „Gminne Talenty”.

Na scenie zaprezentuje się dziesięciu wykonawców, którzy powalczą o głosy publiczności i jurorów a tym samym o nagrodę główną – czek na tysiąc złotych i szansę nagrania teledysku. Będą to: Martyna Kowalska, duet Laura i Mateusz, trio Patrycja, Mariola i Justyna, duet Paula i Natalka, Natalia Wrzos, NocEbo+, Dominik Dziubek, Michał Juszczyk, Thunder Strike i Karol Rajter. Szykuje nam się naprawdę dobry koncert. Na scenie będą miały okazję pokazać się też najlepsze drużyny II Gminnego Turnieju Piłki Siatkowej na Piasku, do którego eliminacje odbędą się 18 czerwca na boisku w parku w Szczodrem, a finałowe rozgrywki właśnie podczas dni gminy.

Przyjadą do nas jak zwykle gwiazdy muzyczne na topie. W tym roku będą to Sound'n'Grace oraz Bajm. - Pierwszy zespół wystąpi o godz. 17, a na Beatę Kozidrak i jej grupę będziemy musieli poczekać do godz. 21 – zapowiada Chomicka. - Jesteśmy pewni, że będą to koncerty na najwyższym poziomie, pełne energii i przebojów – dodaje. Pamiętaliśmy również o najmłodszych, którzy będą mieli do dyspozycji wesołe miasteczko, animacje i słodkie przysmaki. Drogie dzieci, jesteście bardzo ważnymi uczestnikami dni gminy!

 

Loteriowy zawrót głowy

 

25 czerwca również będziemy zbierać datki na dożywianie dzieci z Rwandy. Każdy, kto wesprze szczytną akcję „Długołęka dla Rwandy” będzie miał szansę wygrania atrakcyjnych nagród, których losowanie odbędzie się wieczorem. Sponsorzy jak zwykle nas nie zawiedli, dzięki czemu w loterii będzie można zdobyć vouchery na auto na weekend z pełnym bakiem paliwa od Toyoty Dobrygowski, zestawy profesjonalnych narzędzi od sklepu Mechaniczna Śliwka, bony na zabiegi kosmetyczne do Instytutu Sentido czy zestawy profesjonalnych kosmetyków Clarena i Oriflame.

Głównym sponsorem XV Dni Gminy Długołęka jest firma Drewnex z Piecowic. Kulminacyjnym punktem programu będzie imponujący pokaz pirotechniczny z niespodzianką, który odbędzie się o godz. 22.30. - Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy. Robimy wszystko, żeby ten dzień był wyjątkowy i spełnił oczekiwania najbardziej wymagających – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek.