Tunele aerodynamiczne pozwalają na doznanie uczucia swobodnego spadania w przestworzach. Teraz z takiej rozrywki można skorzystać też we Wrocławiu!

Swobodne spadanie to najbardziej emocjonujący moment skoku spadochronowego. To właśnie wtedy uczestnik skoku leci w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę – bez otwartego jeszcze spadochronu. Dotychczas takie doznania były dostępne tylko dla skoczków spadochronowych, ale obecnie można poczuć je także na jeszcze jeden sposób – przez tunel aerodynamiczny imitujący warunki swobodnego spadania.

Aktualnie z lotów w tunelu aerodynamicznym można skorzystać także we Wrocławiu. Wystarczy tylko zarezerwować swój lot on-line, aby przeżyć niesamowitą przygodę!

 

Jak lata się w tunelach aerodynamicznych?

Tunele aerodynamiczne używane są nie tylko do badań aerodynamiki różnych obiektów, na przykład pojazdów czy samolotów. Konstrukcje tego rodzaju są także stosowane jak wsparcie w treningach spadochronowych, ponieważ umieszczone w nich wentylatory są w stanie rozpędzić strugi powietrza do zawrotnych prędkości rzędu 300 kilometrów na godzinę.

Pionowy tunel aerodynamiczny używany do imitacji warunków swobodnego spadania najczęściej jest wyposażony w cztery wentylatory osłonięte specjalną siatką zabezpieczającą. Osoba stojąca na siatce może wtedy unieść się w powietrze dzięki sile powietrza. Unoszenie się w tunelu aerodynamicznym pozwala także na wykonywanie różnych ewolucji, dlatego aerotunele są często używane jako element treningu spadochroniarskiego.

Aktualnie tunele aerodynamiczne są dostępne nie tylko dla skoczków spadochronowych lub osób, które chcą nimi zostać, ale dla każdego, kto poszukuje dobrej zabawy. Do lotu w aerotunelu nie potrzeba żadnych szczególnych przygotowań, badan lekarskich czy specjalnej kondycji – latać mogą młodsi i starsi, w tym także osoby niepełnosprawne, dla których to niesamowita okazja do doznania braku ograniczeń związanych z ich niepełnosprawnością ruchową.

Przed rozpoczęciem lotu w tunelu uczestnik musi jednak dokonać rezerwacji dogodnego terminu. To bardzo łatwe, ponieważ można zrobić to całkowicie on-line. W dniu lotu uczestnik przechodzi krótkie przeszkolenie, podczas którego otrzymuje informacje o tym, jak postępować wewnątrz tunelu. Odbiera także kombinezon, gogle i kask. Przed wejściem do tunelu aerodynamicznego zaleca się też związanie włosów, ponieważ wiatr może je poplątać.

Uczestnik lotu nieposiadający jeszcze doświadczenia przebywa wewnątrz aerotunelu pod okiem instruktora, który w razie potrzeby może pomóc mu w przybraniu właściwej pozycji.

Czas trwania pojedynczego lotu w tunelu aerodynamicznym to najczęściej 1,5 minuty. Wielu osobom wydaje się, że to bardzo mało, ale wystarczy porównać ten czas z czasem swobodnego spadania przy skoku spadochronowym – wtedy to od 30 do 60 sekund zależnie od wysokości wyskoku.

Dodatkowym plusem jest fakt, że tunel aerodynamiczny może być używany wielokrotnie pod rząd, dlatego możemy wykupić wielokrotność 1,5-minutowego lotu.

 

Zarezerwuj lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu już teraz!

Loty w tunelu aerodynamicznym to kapitalny wybór dla każdego, kto chce przeżyć niezwykłą przygodę. Wystarczy tylko wykonać szybką rezerwację on-line, aby już nawet następnego dnia przeżyć coś niesamowitego.

Także tunel aerodynamiczny to kapitalny wybór na upominek na różne ważne okazje. Lot w aerotunelu będzie świetnym pomysłem na podarunek na urodziny, Dzień Ojca, Dzień Chłopaka czy na rocznicę. Można wykupić wtedy voucher upominkowy, a obdarowana nim osoba będzie mogła sama wybrać dogodny dla niej termin lotu.

Rezerwacją na lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu można wykonać już teraz na stronie internetowej: wroclaw.profly.pl. Loty organizowane są w tunelu Profly – Flyspot, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju w Polsce.

Za 3-minutowy lot w tunelu dla osoby powyżej 16. roku życia zapłacimy 249 złotych, natomiast dla osoby poniżej 16. roku życia – 219 złotych. W ofercie znajdują się również pakiety lotów, dzięki czemu tunel aerodynamiczny jest jeszcze tańszą rozrywką!