W środę, 5 lipca na placu Nowy Targ rozpoczął się montaż ogromnej ścianki wspinaczkowej. Ściana będzie miała 17 metrów wysokości. To na niej rozegrane zostaną trzy konkurencję The World Games 2017: wspinaczka z prowadzeniem, wspinaczka na czas i bouldering.

Obecnie plac Nowy Targ stał się miejscem budowy. Właśnie rozpoczął się montaż ogromnej konstrukcji, do której przytwierdzone zostaną płyty a potem przykręcone chwyty, po których wspinać się będą zawodnicy. Budowa ścianki potrwa ok 10 dni.

 - W najwyższym punkcie ściana będzie miała ponad 17 metrów. Rozegrane zostaną na niej aż trzy konkurencje – mówi Cezary Modrzejewski z firmy Gatowalls, która montuje arenę do wspinaczki. 

W piątek, 21 lipca zawodnicy zmierzą się w boulderingu. Jest to rodzaj wspinaczki po zazwyczaj wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych - bez asekuracji liną ale bardzo trudny technicznie.

W sobotę bardzo emocjonująca konkurencja wspinanie na czas. Zawodnicy będą ścigać się wspinając w górę ściany. To zawsze rodzi duże emocje i jest widowiskowe dla publiczności.

W niedzielę natomiast rozegrana zostanie wspinaczka z prowadzeniem. Zawodnicy wspinają się jak najwyżej, jednocześnie etapami mocując na ścianie linę zabezpieczającą. 

Więcej o wydarzeniu przeczytasz tutaj.