Czy wchodząc na stronę internetową zastanawiałeś się kiedykolwiek, po co jest na niej charakterystyczna, rzucająca się w oczy zielona kłódka? To symbol posiadania przez dany serwis specjalistycznej ochrony przesyłu informacji na linii witryna www i jej użytkownik. Mowa tu o certyfikatach SSL, jakie przez wielu uznawane są za trend i swego rodzaju trik marketingowy zmierzający do wzrostu poziomu zaufania wśród internautów względem określonej strony internetowej. W gruncie rzeczy jednak, patrząc na to, jak dużo korzyści wiąże się z posiadaniem tego typu zabezpieczeń serwisowych, śmiało można przyznać, iż tytułowy certyfikat to coś znacznie więcej niż chwilowa moda i narzędzie tworzenia dobrego PR. Co zatem zyskujemy w praktyce, decydując się na inwestycję w SSL? Zobacz dalej.

Wiarygodna, bo nie sztuczna

Kiedy ktoś ponosi koszt w postaci wydatku na zakup certyfikatu SSL dla swojej strony www, oznacza to, że na stronie oraz jej użytkownikach mu zależy. Przekonuje to potencjalną grupę odbiorców do częstszego korzystania z treści znajdujących się na danym serwisie, ponieważ świadczy to między innymi o odpowiedzialności jego właściciela. Posiadacz witryny www powinien obowiązkowo zapewnić jej czytelnikom sto procent bezpieczeństwa przekazywania personaliów i ich magazynowania. Wyobraźmy sobie sytuację, że rejestrujemy się online do bazy danych znanej przychodni medycznej, a zamiast wygody w postaci możliwości skorzystania z usługi online, padamy ofiarą cyberprzestępców, którzy włamują się na stronę celowo po to, aby przechwycić nasze dane. Czy nie poczułbyś się oszukany przede wszystkim przez właściciela witryny, do której byłeś „przywiązany” i którą wybrałeś spośród ogromu innych, podobnych? Dlatego też tak istotne jest inwestowanie w certyfikaty SSL w firmach typu Hekko, które posiadają szeroki wachlarz rozlicznych wariantów, pozwalając tym samym na optymalny wybór odpowiedniego dla naszej strony i zgodnego z naszymi preferencjami oraz zapotrzebowaniem. Strona opatrzona opisywanym certyfikatem SSL jest przede wszystkim postrzegana jako autentyczna, której można powierzyć tak cenne dane jak własne personalia. Jeżeli więc zależy Ci na pozyskaniu jak największego grona lojalnych odbiorców Twej witryny, nie zwlekaj z zakupem SSL.

Dla siebie samego

Czytając powyższy akapit naszego poradnika wydaje się oczywiste, że korzyści wiążące się z posiadaniem certyfikatu SSL to zalety głównie dla internautów decydujących się na skorzystanie z prowadzonego przez nas serwisu. W głównej mierze faktycznie tak jest, że właściciel witryny kupuje od marek typu Hekko stosowny certyfikat SSL, który będzie w maksymalny sposób chronił konkretny rodzaj strony www – sklep, serwis firmowy, platformę blogową, portal informacyjny, jednak nie oznacza to, że plusy leżą tylko po stronie czytelników serwisu. Wyraźne zalety są dostrzegalne także z perspektywy czasu przez właścicieli witryn w ten sposób chronionych. O jakich korzyściach mowa? Otóż witryny opatrzone certyfikatem SSL są lepiej postrzegane przez roboty Google. To wiarygodne strony, jakie nie są kreowane jako sztuczne zaplecza, a symbol kłódki przesądza o tym, że serwis jest prowadzony w sposób profesjonalny i nowoczesny. W konsekwencji, witryny z SSL lepiej się pozycjonuje i promuje.