Kilka dni temu do mieszkańców Wrocławia trafiła nowa aplikacja, która ma na celu zainicjowanie współpracy mieszkańców z odpowiednimi służbami i urzędami, a co za tym idzie doskonalenie miasta i szybkie reagowanie w nieoczekiwanych sytuacjach. Mowa tu o Mobilnym Asystencie Mieszkańca.


Nowa aplikacja ma stać się przede wszystkim skutecznym narzędziem do informowania odpowiednich służb o konieczności reakcji pod wskazanym adresem. W tej chwili zgłoszenia przekazywane będą trzem jednostkom miejskim: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, Ekosystem i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zgłoszenia można wysyłać anonimowo lub za pośrednictwem konta założonego w aplikacji. Dodatkowo otrzymujemy możliwość obserwowania postępów prac nad naszym zgłoszeniem. By poinformować odpowiednie jednostki o problemie wystarczy wybrać jedną z dostępnych kategorii, wskazać lokalizację i opcjonalnie dodać zdjęcie wraz z opisem. Udogodnieniem jest możliwość kontaktowania się bezpośredniego w kwestii zgłoszeń pod numerem 71 777 77 77.

Aplikacja to nie tylko możliwość bezpośredniego włączenia się mieszkańców w życie miasta, ale także źródło informacji. Po kliknięciu istnieje możliwość przekierowania do strony internetowej zawierającej aktualne dane o mieście.

Mobilny Asystent Mieszkańca jest już do pobrania ze sklepów dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone. Twórcy dają na razie czas na przetestowanie aplikacji, wkrótce pojawi się w niej ankieta, która pomoże udoskonalić Mobilnego Asystenta.