Ostatnie godziny American Film Festiwal. Co zobaczyć na finiszu, jak cieszyć się kultowymi tytułami na własnej kanapie?

Ostatni dzień American Film Festival online. Zobacz najpopularniejsze filmy tej edycji

Czas: jeden dzień*. Liczba filmów: ponad 60. Jak najlepiej spożytkować ostatnie chwile 12. American Film Festival? Dziś oddajemy głos liczbom i proponujemy obstawić pewniaki. Oto top 5 (spośród wciąż dostępnych) filmów pełnometrażowych, które były najczęściej oglądane podczas ostatnich 11 dni festiwalu.

Na pierwszym miejscu uplasował się Nicolas Cage, który oczarował Was w znakomitej Świni. Laur za drugie miejsce zgarniają Natalie Morales i Mark Duplass jako nauczycielka hiszpańskiego i jej uczeń w czułych Lekcjach języka. Ostatnie miejsce na podium zajęła Vanessa Kirby w niekonwencjonalnej baśni o zagubionej dziewczynie, czyli Italian Studies. Na czwartej pozycji znalazła się Frances McDormand jako współczesna nomadka podróżująca po Stanach Zjednoczonych w Nomadland. Stawkę zamykają Hersh Powers i Tyler Bocock wcielający się w tytułowego bohatera filmu Potato marzy o Ameryce – pysznie kampowego rozliczenia z amerykańskim snem.

*Co prawda dziś oficjalnie kończy się 12. AFF, ale jeśli jeszcze dzisiaj rozpoczniecie seanse wybranych filmów, to wciąż będziecie mogły i mogli dokończyć oglądanie w ciągu 48 godzin (co przedłuża festiwalowy czas do 16 grudnia). Najlepszym sposobem na zatrzymanie American Film Festival w Waszym domu jest zakup pakietu dostępów.

Kup pakiet dostępów

Jeżeli wolicie skupić się na wybranym tytule, wówczas zachęcamy do zakupu pojedynczych dostępów.

Świnia– stary truflarz, od lat żyjący samotnie w leśnej głuszy, wyrusza na poszukiwanie ukochanej świni, którą porwali nieznani sprawcy. Melancholijny dramat z elementami kryminału noir.

Lekcje języka – amerykański bogacz rozpoczyna serię internetowych lekcji hiszpańskiego z kostarykańską nauczycielką. Oboje bardzo szybko wychodzą ze swoich ról i stają się dla siebie powiernikami tajemnic.

Italian Studies– brawurowa i niekonwencjonalna baśń o dziewczynie (Vanessa Kirby), która pewnego dnia prawdopodobnie zgubiła drogę.Drugim bohaterem jest tu przedpandemiczny Nowy Jork w całej swojej okazałości.

Nomadland najgłośniejszy amerykański film sezonu. Hybryda klasycznego kina drogi i impresyjnej, poetyckiej opowieści o mieszkańcach USA przemierzających swój kraj w poszukiwaniu pracy.

Potato marzy o Ameryce – optymistyczna historia chłopaka, który przenosi się ze Związku Radzieckiego do Seattle i odnajduje tam wszystko, czego mu do tej pory brakowało.

Zagłosuj na swój ulubiony film

W ramach wirtualnej edycji AFF-u odbywa się także głosowanie publiczności na filmy z sekcji konkursowych: Spectrum i American Docs. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Głosy możecie oddawać bezpośrednio na platformie NH VOD, po obejrzeniu wybranych filmów. A zatem gorąco zachęcamy: głosujcie!

Sprawdź pełny program festiwalu

Sprawdź, jak oglądać filmy w ramach American Film Festival online