Od 1 stycznia pojazdy Ochotniczych Straży Pożarnych, działające w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego będą korzystały z rabatów w wysokości osiem groszy brutto na litrze paliwa, na stacjach sieci ORLEN i Bliska.

– Ponieważ jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, angażujemy się w projekty, które są ważne ze względu na bezpieczeństwo społeczeństwa. Już od lat współpracujemy ze strażakami OSP, którzy na co dzień służą milionom Polaków. Rabaty na paliwo dla nich to nie tylko wsparcie, ale też inwestycja, bo w ten sposób doceniamy ich zaangażowanie w ochronę i ratowanie ludzkiego życia. Dzięki obecnej umowie blisko 100 tys. członków tej formacji już od Nowego Roku będzie korzystało z atrakcyjnych rabatów na paliwo – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.
Umowę w tej sprawie podpisał Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen i gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
W Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym jest około 4,4 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych jest uprawnionych ponad 100 tys. członków tych jednostek.