Wszyscy pragnący podziwiać piękne rośliny i bujną zieleń mogą już spacerować po Ogrodzie Botanicznym i Japońskim po zimowej przerwie. Oba ogrody rozpoczęły w sobotę 1 kwietnia nowy sezon. To doskonałe miejsce na rodzinny spacer. Jak informuje Uniwersytet Wrocławski, w tym roku hitem będą odmiany tulipanów, których nazwy zostały nadane dla uczczenia ważnych osobistości z życia społecznego i politycznego. Będą to m.in. ‘Mikołaj Kopernik’, ‘Jan Paweł II’, ‘Irena Sendler’, ‘Jerzy Buzek’, ‘Jolanta Kwaśniewska’, ‘Aleksander Kwaśniewski’, ‘Maria Kaczyńska’, ‘Lech Kaczyński’, ‘Anna Komorowska’. Japoński będzie można zwiedzać do końca października, a Botaniczny do 12 listopada.

OGRÓD BOTANICZNY – GODZINY OTWARCIA

Ogród Botaniczny należący do Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta - można zwiedzać codziennie od 1 kwietnia do 12 listopada, w godz. 8-19.

Kasy czynne są od godz. 8 do 18. Po godzinie 18 można wyjść z ogrodu jedynie przez bramę od ul. Kanonii (przy kościele św. Krzyża). Szklarnie czynne są od godz. 10. 

Kasy zamykane są na godzinę przed zamknięciem Ogrodu Botanicznego.  W okresie od maja do sierpnia Ogród Botaniczny czynny jest w godz. 8-20.

CENNIK
 
Bilety można kupić w kasach ogrodu bezpośrednio przed zwiedzaniem. Uprawniają do wejścia do ogrodu na dowolny czas danego dnia. 

-bilet normalny: 15 zł,
-bilet ulgowy: 5 zł. Mogą z niego skorzystać uczniowie (z wyłączeniem szkół dla dorosłych), studenci, emeryci, pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego,
-bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: 30 zł,
-imienny bilet sezonowy: 200 zł,

Wstęp wolny (za okazaniem stosownych dokumentów):

-honorowi Goście Ogrodu Botanicznego,
-przedszkolaki 
-przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (na 15 uczestników, jeden wstęp wolny dla oprowadzającego),
-osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby sprawujące opiekę nad nimi,
-psy przewodnicy.

OGRÓD JAPOŃSKI – GODZINY OTWARCIA

Ogród czynny jest każdego dnia w godz. 9-19.

Ogród Japoński w parku Szczytnickim (przy ul. Mickiewicza) jest tańszą, ale równie malowniczą atrakcją. W jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni.

CENNIK:

- bilet normalny kosztuje 4 zł,
- bilet ulgowy 2 zł.