Dziś o godz. 17:30 rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Ołbina, podczas których każdy będzie mógł zgłosić swój pomysł na zazielenienie siedmiu ołbińskich podwórek. Zainteresowani mogą wziąć w spotkaniu, które odbędzie się pomiędzy ulicami: Nowowiejską, Żeromskiego i Wygodną.

Spotkania z mieszkańcami, architektami krajobrazu, urbanistami i naukowcami środowiskowymi to kolejny etap wyjątkowego projektu Grow Green. Jego celem jest sprawdzenie możliwości przystosowania miasta do zmian klimatu między innymi poprzez stworzenie rozwiązań zapewniających schronienie przed upałem, lokalne obniżenie temperatury, poprawę jakości powietrza i umożliwiających wykorzystanie wód opadowych. W ramach projektu powstaną eksperymentalne rozwiązania oparte na parkach kieszonkowych i zielonej ulicy. Mają one wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców tego obszaru.

Kolejne spotkania:

  • 14 czerwca (czwartek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Reja / Walecznych / Prusa, skwer przy Nowowiejskiej oraz fragment Prusa
  • 15 czerwca (piątek), 17:30-19:30 – Daszyńskiego / Jaracza / Orzeszkowej / Lompy (porozmawiamy też o ul. Daszyńskiego na odcinku od Prusa do Lompy)
  • 21 czerwca (czwartek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Daszyńskiego / Wyszyńskiego / Orzeszkowej / Żeromskiego
  • 22 czerwca (piątek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Orzeszkowej / Barlickiego / Nowowiejskiej / Żeromskiego
  • 25 czerwca (poniedziałek), 17:30-19:30 – przestrzeń pomiędzy Ustronie / Jedności Narodowej / Rychtalską (przewidywany też spacer Daszyńskiego do Lompy)