Na Jeziorze Sławskim już jutro odbędą się Mistrzostwa Polski Policji w Żeglarstwie w klasie Omega. Uczestniczący w regatach będą rywalizować o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zawody organizowane są przez Klub Żeglarski "Wodnik" przy Niezależnych Samorządnych Związkach Zawodowych Policjantów garnizonu wrocławskiego i Zarząd Terenowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Są to pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski Policji w Żeglarstwie w klasie Omega. Organizatorami tegorocznych regat są policjanci i pracownicy policji garnizonu dolnośląskiego, a zawody odbędą się w województwie lubuskim na Jeziorze Sławskim.

Udział w zawodach wezmą funkcjonariusze Policji oraz pracownicy cywilni Policji. Regaty mają charakter otwarty z uwagi na swój udział załóg reprezentujących nie tylko kluby żeglarskie z województwa dolnośląskiego. W tegorocznej edycji swój udział zdeklarowało już blisko 20 załóg, każda składająca się z 3 osób.

Ważnym elementem jutrzejszego wydarzenia jest też aspekt rekreacyjny, więc nie czeka nas tylko rywalizacja sportowa. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku członkami załóg będą nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci uczestników regat.

Mistrzostwa będą odbywać się w dniach od 28 do 29 maja 2016 roku, a miejscem gdzie odbędą się regaty będzie Jezioro Sławskie. Uczestniczący w regatach będą rywalizować o Puchar Komendanta Głównego Policji, a zwycięzcy dostaną także dyplomy i upominki rzeczowe.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Mistrzostwach Polski Policji w Żeglarstwie w klasie Omega można uzyskać kontaktując się pod numerem telefonu 871-16-08.