Po wczorajszym przegranym meczu Polski z Portugalią w rzutach karnych w mediach kibice wszczęli domaganie się o powtórkę rzutu karnego, który został wykonany przez Kubę Błaszczykowskiego. W popularnym serwisie społecznościowym Twitter pojawiło się ponad 40.000 wpisów pod hashtagiem #błądsędziego.

Wpisy również na ten sam temat można znaleźć także pod hashtagami takimi jak #PolandWonEuro2016 oraz #WeWantToRepeatPOLPOR. Przy uderzeniu piłki bramkarz z reprezentacji Portugalii wyszedł przed linię, a według regulaminów bramkarz powinien stać dokładnie na linii bramkowej. Winnej sytuacji powinno nastąpić powtórzenie rzutu karnego i akurat w tym przypadku sędzia meczu Felix Brych miał podstawy, aby podjąć decyzję na korzyść reprezentacji Polski.


Poniżej prezentujemy wpisy z profilów społecznościowych na dowód tego, jak kibice domagają się powtórki.Jakub Błaszczykowski jest jednym z najlepszych zawodników naszej reprezentacji na Euro 2016, ponieważ zdobył on dwie bramki, a także asystę. W serii rzutów karnych ze Szwajcarią bardzo pewnie wykonał jedenastkę, lecz niestety pech dopadł go w meczu 1/4 finałów z Portugalią i nie strzelił w rzutach karnych jako jedyny.

Podobna sytuacja, którą opisujemy wyżej miała również miejsce w fazie grupowej podczas meczu Chorwacja-Hiszpania, kiedy to strzał Sergio Ramosa z rzutu karnego powstrzymał bramkach Danijel Subasić. W tej sytuacji bramkach reprezentacji Chorwacji wyszedł o prawie 2m przed linię bramkową.Według znanych nam informacji nasza reprezentacja ma szansę się odwołać od wyniku meczu jeszcze przez 72 godziny. Miejmy nadzieję, że decyzja zostanie przyznana na naszą korzyść.


Na facebooku powstało również wiele wydarzeń na ten temat

A jakie jest Wasze zdanie? Czy rzut karny Kuby powinien zostać powtórzony?