Nie pierwszy raz piszemy na naszym portalu o Biegu na Wielką Sowę. Ciężko jednak ponownie nie wspomnieć o tym wydarzeniu, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że mówimy o imprezie uznanej po raz drugi z rzędu za Najlepszy Bieg Alpejski w Polsce. Jej kolejna edycja odbędzie się w samym sercu Gór Sowich już za niecałe 3 miesiące.

W tym roku biegacze dostaną szansę zmierzenia się z dwoma dystansami. Oprócz prestiżowego biegu na 9,6 km, w drugi weekend sierpnia odbędzie się również Półmaraton Sowiogórski. Z pewnością obie trasy przyniosą zawodnikom sporo wyzwań. Liczne podbiegi, zmienny charakter podłoża (asfalt, szuter, leśne ścieżki) mogą wydawać się sporą przeszkodą, jednak frajda i endorfiny obecne po dobiegnięciu do mety sowicie wynagradzają cały trud.Mówiąc o Biegu na Wielką Sowę nie można zapominać także o fantastycznej atmosferze, która towarzyszy zawodom. Organizatorzy wydarzenia starają się, aby było ono interesujące nie tylko dla samych zawodników, ale także dla ich rodzin. W zeszłym roku w dniu biegu zorganizowano np. Małą Sowę, czyli biegową rywalizację dla dzieci.

Do przybycia do Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca (a więc miejscowości, które przecina trasa) zachęcić mogą również piękne, górskie widoki oraz niezwykle czyste powietrze. Same zawody mogą stać się zatem jedynie dodatkiem do fantastycznego weekendowego wypadu.

Wszystkich zawodników do udziału w imprezie powinien zachęcić również bogaty pakiet startowy. Na ten moment wiadomo, że w jego skład wchodzić będzie medal, koszulka oraz sportowy ręcznik. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, to dopiero początek niespodzianek.

Koszt pakietu startowego:
Bieg Na Wielką Sowę (9,6 km) - do końca maja 45 zł

Półmaraton Sowiogórski (około 22 km) - do końca czerwca 65 zł


Data wydarzenia: 11-12 sierpnia
Miejsce wydarzenia: Ludwikowice Kłodzkie/Sokolec (około 80 km od Wrocławia)

Oficjalna strona organizatorów: https://biegajwgorachsowich.pl/