Kody promocyjne nie są już wyróżnikiem sklepów internetowych. Sięgają po nie również firmy usługowe, z branży gastronomicznej, a nawet gier hazardowych. Legalni bukmacherzy oferują swoim graczom tzw. kody bonusowe, dzięki którym mogą oni zyskać dodatkowe pieniądze na obstawianie zakładów wzajemnych. Podpowiadamy, jak z nich korzystać.

Choć kody promocyjne dostępne są w naszym kraju zaledwie od kilku lat, to szybko stały się jedną z najpopularniejszych form zdobywania klientów dla firm i oszczędzania na zakupach dla konsumentów. – Kupony rabatowe są w internecie na dziesiątkach stron. Wystarczy wpisać w Google "kody rabatowe". Poza internetem, znajdujemy je w gazetach albo jako wkładki do produktów. Dostajemy je w smsach. Można odnieść wrażenie, że dziś łatwiej o rabat, niż o jego brak. Taniej możemy kupić perfumy, kosmetyki, obuwie, ubrania, zabawki, książki, sprzęt RTV i AGD, loty samolotowe albo jedzenie na dowóz. Możliwości jest mnóstwo, a sama procedura rabatowania – banalnie prosta – czytamy w portalu forbes.pl. Wystarczy podczas zakupów wpisać kod w odpowiednie miejsce (zazwyczaj przeznaczone do tego okienko wyskakuje przez przejściem do płatności) i od razu można cieszyć się rabatem.

 

Kody bonusowe w sporcie  – jak je wykorzystać?

 

Odmianą kodów promocyjnych stosowaną przez legalnych bukmacherów organizujących zakłady sportowe są kody bonusowe, dzięki którym uzyskać można dodatkowe pieniądze na obstawianie zakładów wzajemnych (tu info co to jest kod bonusowy). Mają one formę taką samą, jak inne kody, a więc ciągu cyfr i/lub liter (czasami także określonych słów) wpisywanych w odpowiednie okienko. W zależności od rodzaju promocji, kod bonusowy może uprawniać do otrzymania podwyższonego (w stosunku do kwoty bez kodu) bonusu na start, czyli swoistej premii za założenie u legalnego bukmachera konta. Wówczas należy go wpisać podczas rejestrowania w serwisie operatora zakładów wzajemnych, choć bywa i tak, że system robi to automatycznie.

 

Dzięki kodom bonusowym otrzymać można u bukmachera również tzw. bonusy od depozytu. Oznacza to, że gracz dostaje od bukmachera określony procent wpłaty, której dokonuje na swojej konto. Np. bonus od depozytu 50% do 50 zł polega na tym, że gracz otrzyma dodatkowo połowę pieniędzy, które wpłaca właśnie na konto, przy czym nie może to być więcej niż 50 zł. Podobnie jak w przypadku bonusów na start, kod bonusowy należy wpisać w odpowiednie okienka podczas dokonywania wpłaty.

 

Bonusy z reguły trafiają na konta graczy w przeciągu kilku-kilkunastu minut i od razu można z nich korzystać podczas obstawiania zakładów wzajemnych. Co ważne, większość tego typu promocji posiada obwarowania dotyczące możliwości wypłacania otrzymanych w ten sposób pieniędzy. Aby z konta bonusowego trafiły one na konto depozytowe, konieczne jest obrót nimi określoną liczbę razy.

 

Najlepiej wytłumaczyć to na przykładzie. Jeśli gracz otrzymał bonus 50 zł na start, a w regulaminie promocji znajduje się informacja o konieczności trzykrotnego obrotu w ciągu 30 dni, to w takim właśnie terminie gracz musi postawić zakłady za kwotę 150 zł. Aby więc w pełni cieszyć się rozrywką, którą mogą dawać zakłady bukmacherskie, warto najpierw dokładnie zapoznać się z regulaminem.