13 sierpnia odbędzie się kolejna edycja biegu na Wielką Sowę. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym prestiżem. W miniony weekend byliśmy w Górach Sowich, aby przyjrzeć się z bliska malowniczej scenerii trasy biegu i jej okolicom.

Bieg na Wielką Sowę z całą pewnością można uznać za wyzwanie dla biegaczy. Zawody, które w zeszłym roku zdobyły wyróżnienie dla  najlepszego biegu alpejskiego w kraju, to ponad 9 km trasy prowadzącej na najwyższy szczyt Gór Sowich. Nic więc dziwnego, że ukończenie rywalizacji, zwłaszcza z perspektywy początkujących biegaczy, jest niebagatelnym sukcesem. Wymagające warunki biegu przyciągają jednak rok rocznie do Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca rzeszę wielbicieli biegania. Z pewnością nie inaczej będzie tego lata.

Bieg na Wielką Sowę to jednak nie tylko sportowa rywalizacja. Nawet jeśli nie biegamy, warto przyjechać w rejon serca Gór Sowich by dopingować zawodników i podziwiać przepiękne krajobrazy. Czyste powietrze, niezwykłe widoki i przyjaźnie nastawieni ludzie mogą być doskonałą odskocznią od miejskiego zgiełku.

 

Miejsce wydarzenia: Ludwikowice Kłodzkie/Sokolec

Data wydarzenia: 13.08.2017

Cena pakietu startowego: 55 zł (od 01.08 - 70 zł)

Więcej informacji na temat biegu i zapisy: www.biegajwgorachsowich.pl