| Źródło: MPK Wrocław
Budowa torowiska na Hubskiej - zmiany w komunikacji!
W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Hubskiej oraz przebudową skrzyżowania ulicy Hubskiej i Glinianej, od 17 czerwca 2018 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 8, 31, 32.
W dniach 17-22 czerwca 2018 roku na czas budowania krańcówki dla tramwajów na ulicy Glinianej, tramwaje linii 8 zostaną skierowane do pętli Park Południowy a tramwaje linii 31 i 32 zostaną skierowane od Dworca Głównego PKP w obu kierunkach przez ulicę Małachowskiego i Pułaskiego do placu Wroblewskiego.
Obsługę komunikacyjną Osiedla Huby, Gaj i Tarnogaj na czas prowadzonych prac zapewnią uruchomione dodatkowe specjalne linie autobusowe:
708 na trasie Dw. Główny PKP - Tarnogaj w obu kierunkach przez ulicę Glinianą, Hubską, Bardzką, Armii Krajowej i Tarnogajską;
732 na trasie Dw. Główny PKP - Gaj w obu kierunkach przez ulicę Glinianą, Hubską, Bardzką.
Autobusy linii zastępczej 732 będą kursowały w dni robocze z częstotliwością:
- od godziny 5:00 do godziny 6:00 co 10 minut;
- od godziny 6:00 do godziny 9:00 co 6 minut;
- od godziny 9:00 do godziny 14:00 co 7,5 minuty;
- od godziny 14:00 do godziny 18:00 co 6 minut;
- od godziny 18:00 do godziny 20:00 co 7,5 minuty;
- od godziny 20:00 do godziny 23:00 co 10 minut.
a w dni wolne od pracy z częstotliwością co 10 minut.
Autobusy linii zastępczej 708 będą kursowały w dni robocze z częstotliwością:
- od godziny 5:00 do godziny 6:00 co 20 minut;
- od godziny 6:00 do godziny 9:00 co 12 minut;
- od godziny 9:00 do godziny 14:00 co 15 minut;
- od godziny 14:00 do godziny 18:00 co 12 minut;
- od godziny 18:00 do godziny 20:00 co 15 minut;
- od godziny 20:00 do godziny 23:00 co 20 minut.
a w dni wolne od pracy z częstotliwością co 20 minut.
ZMIANA od 23 czerwca 2018 roku.
Po oddaniu do ruchu krańcówki (rozjazdu umożliwiającego przejazd tramwaju ze jednego toru na drugi tor) na ulicy Glinianej, od 23 czerwca 2018 roku (sobota) tramwaje linii 8, 31 i 32 zostaną skrócone do przystanku "Gajowa" (przystanek zlokalizowany przed skrzyżowaniem ulicy Glinianej i Gajowej).
Obsługę komunikacyjną Osiedla Gaj i Tarnogaj na czas prowadzonych prac zapewnią uruchomione dodatkowe specjalne linie autobusowe:
708 na trasie Gajowa/Gliniana - Tarnogaj w obu kierunkach przez ulicę Gajową, Kamienną, Bardzką, Armii Krajowej i Tarnogajską;
732 na trasie Gajowa/Gliniana - Gaj w obu kierunkach przez ulicę Gajową, Kamienną i Bardzką.
Autobusy linii zastępczej 732 będą kursowały w dni robocze w godzinach
6:00-20:00 z częstotliwością co 7,5 minuty, a pozostałym okresie oraz w dni wolne od pracy z częstotliwością co 10 minut.
Natomiast autobusy linii zastępczej 708 będą kursowały w dni robocze w godzinach 6:00-20:00 z częstotliwością co 15 minut, a w pozostałym okresie oraz w dni wolne od pracy z częstotliwością co 20 minut.
Dodatkowo, autobusy linii 110, 125, 325, 900L, 900P, 910 i kursy nocne linii 245 od skrzyżowania ulicy Glinianej i Gajowej zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Gajową i Kamienną do ulicy Bardzkiej z pominięciem przystanku "Prudnicka" przy ulicy Hubskiej.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymają się dodatkowo na przystanku "Gajowa", który zlokalizowany będzie na ulicy Gajowej pomiędzy ulicą Glinianą a ulicą Wesołą.
BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 8, 31, 32 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 708 lub 732 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 708 lub 732 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 8, 31 i 32.
Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.
Celem przypomnienia, bilety okresowe zakupione na daną linią podczas prowadzonych remontów zachowują ważność na stałej trasie przejazdu (sytuacja bez remontów i jakichkolwiek zmian w kursowania) oraz na trasie tymczasowej wprowadzonej z powodu remontu.
Dodatkowo bilety okresowe zakupione na linię 31 lub 32 będą upoważniały do podróżowania autobusami linii:
K, 146, pomiędzy przystankiem Gaj-pętla/Morwowa a Dworcem Głównym PKP;
732 na całej trasie przejazdu;
Bilety okresowe zakupione na linię 8 dodatkowo będą upoważniały do podróżowania:
autobusami linii 125, 145, 325 na trasie Dw. Główny PKP - Tarnogaj; autobusem linii 708, 732 na całej trasie przejazdu.
W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową torowiska tramwajowego na ulicy Hubskiej oraz zamknięciem jezdni ulicy Pułaskiego na odcinku od ulicy Małachowskiego do ulicy Dyrekcyjnej (prace pod wiaduktem kolejowym), od 23 czerwca 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 122 i kursów nocnych linii 206 i 240.
Autobusy linii 122 jadące z Nowego Dworu w kierunku Dworca Autobusowego będą kursowały objazdem od ulicy Swobodnej przez ulicę Ślężną, Dyrekcyjną i Gajową do ulicy Suchej z pominięciem przystanku "Dworzec Główny", który zlokalizowany jest przy ulicy Peronowej.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymają się dodatkowo na przystanku "Dworzec Autobusowy", który zlokalizowany jest na ulicy Ślężnej za skrzyżowaniem z ulicą Suchą i Swobodną.
Kursy linii nocnej 206 i 240 realizowane w kierunku Dworca Autobusowego, od ulicy Pułaskiego i Dworcowej pojadą objazdem przez ulicę Piłsudskiego, Peronową, Ślężną, Dyrekcyjną i Gajową do ulicy Suchej.
Prace potrwają około 2-3 miesięcy.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj