We Wrocławiu właśnie otwarto OVO Beach Club. To nowy wakacyjny koncept, który łączy dwa w jednym - plażowy wypoczynek ze znakomitą kuchnią i koktajlami. W planach są także koncerty i muzyka na żywo.

To pierwsza piaszczysta plaża w centrum Wrocławia uruchomiona tuż przy znanej restauracji OVO Bar & Restaurant i hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw. OVO Beach Club kusi tym, co kojarzy się z wakacyjnym klimatem – jest lekka muzyka, wygodne leżaki i hamaki, parasole i plażowy bar. Do tego wakacyjna obsługa kelnerska – oficjalne stroje zastąpiły krótkie spodenki, koszulki polo, tenisówki i okulary przeciwsłoneczne.

Jak przystało na restaurację plażową, menu obfituje więc w świeże ryby i różnorodność owoców morza. – To wspaniała okazja, żeby we Wrocławiu spróbować naprawdę świeżych owoców morza i selekcji ryb. Jak zwykle wzbogacamy je o ciekawe dodatki i zaskakujące połączenia, a do przygotowania wykorzystujemy specjalną technikę grillowania - mówi Grzegorz Chinek, manager restauracji OVO Bar & Restaurant, przy której działa OVO Beach Club.

W letniej karcie dań mamy m.in. langusty, krewetki tygrysie i całą kałamarnicę, a przede wszystkim ostrygi ze słynnego ostrygowego regionu Marennes-Oléron znajdującego się na francuskim wybrzeżu. Z tego światowego zagłębia ostrygi przyjeżdżają do Wrocławia codziennie, a szef kuchni Piotr Apanel serwuje je w zestawach po trzy, sześć, dziewięć lub dwanaście sztuk. Ciekawą opcją jest także talerz owoców morza, który pozwoli spróbować wybornych kałamarnic, krewetek i langust w połączeniu z filetem z pstrąga. W menu są także oczywiście ryby - filet z troci (grillowany lub w cieście) i połów dnia – codziennie inna ryba do wyboru m.in. dorsz, okoń morski, dorada, gładzica. Z takimi „plażowymi” potrawami świetnie korespondują lekkie przysmaki m.in. czereśnie w szafranie, tatar z krewetki, cytrusy, brioszka z orkiszu i rumianku, czy brokuły z sosem Ajo Bianco. Całość uzupełniają dodatki: sos z masłem krewetkowym lub pomidorowo-krewetkowy, a także znane i lubiane klasyki, czyli m.in. grillowane warzywa lub sałatka Cezar z grillowanymi krewetkami.

Menu OVO Beach Club jest także bogate w fantazyjne, letnie drinki. Te bazują na klasykach, które zdobyły uznanie na całym świecie oraz na autorskich kompozycjach stworzonych przez tutejszych barmanów pod wodzą szefa Krzysztofa Musielaka. Specjalnie na lato zostały przygotowane nowe propozycje – to wariacje na temat dobrze znanych i popularnych koktajli.

W OVO Beach Clubie nie mogło zabraknąć odpowiedniej muzyki – w weekendy gościom towarzyszyć będzie DJ, w wybrane dni zaplanowano wakacyjne koncerty jazzowe. W lipcu powróci popularny cykl piątkowych koncertów „jazzOVO”, który będzie kontynuowany całe lato.