Jest tylko jeden sposób, by znaleźć ukojenie w czasie tropikalnych upałów – spędzić go nad wodą. Wbrew pozorom na Dolnym Śląsku nie brak urokliwych, często nieodkrytych miejsc, gdzie wykąpiemy się w zaciszu natury. Zdradzamy osiem malowniczych miejsc do kąpieli na Dolnym Śląsku, o których mogliście nie słyszeć.

Osiem dolnośląskich miejsc do relaksu nad wodą, o których mogłeś nie słyszeć:

Jezioro Bystrzyckie

Jezioro Bystrzyckie usytuowane u podnóża zamku Grodno to jedno z najpiękniej położonych jezior na terenie naszego kraju: przywodzi na myśl filmowe, tajemnicze miasteczko Twin Peaks.

Biostaw Hotelu Dębowego

Tuż obok znajduje się kolejna z dolnośląskich perełek – Jezioro Bielawskie – sąsiadujące z Parkiem Krajobrazowym Gór Sowich. Niedaleko jego brzegu znajduje się Hotel Dębowy, który dysponuje jednym z najbardziej oryginalnych kąpielisk w regionie – biostawem, w którym woda uzdatniana jest w sposób naturalny, bez pomocy chloru. Wielkie wrażenie robi jego kolor, otoczenie i sama lokalizacja – w samym sercu starego parku.

Zbiornik Bukówka

Opalanie się z widokiem na grzbiety gór? Mogą pochwalić się tym nie tylko Włosi czy Chorwaci. W niewielkiej Bukówce, można zażywać kąpieli słonecznych, jednocześnie podziwiając inspirujący krajobraz Sudetów.

Jezioro Kunickie

Jedno z najładniejszych jezior regionu położone na Pojezierzu Legnickim. Niedaleko przebiega Szlak Cysterski i trasa turystyczna z Legnicy, która prowadzi przez niezwykły rezerwat „Bagno Kunice”.

Mały Staw

Perełka położona u podnóża Równi pod Śnieżką, która oferuje prawdziwie skandynawskie widoki. Znajduje się na wysokości 1183 m npm, a dostaniemy się tam z Karpacza. Warto!

Kolorowe Jeziorka

Także w Karkonoszach znajdziemy Kolorowe Jeziorka. Prawdziwie baśniowe miejsce, w którym woda mieni się różnymi, zależnymi od aktualnego składu dna kolorami. Od błękitu, poprzez szmaragd aż do zieleni. W takim miejscu można całkowicie zapomnieć o rzeczywistości i odpocząć od zgiełku miasta.

Jezioro Leśniawskie

Kiedy temperatury sięgają zenitu, wypoczywając w pobliżu Karpacza można udać się nad Jezioro Leśniawskie. Dzięki specjalnie wytyczonym kąpieliskom to miejsce szczególnie rekomendowane dla rodzin z dziećmi – na jednodniowy odpoczynek bądź dłuższy urlop, bo tuż obok znajduje się pole kempingowe.