Targowa – craft beer and food to inicjatywa kulinarna, w której pod jednym adresem działają multitap z piwami rzemieślniczymi z Polski i ze świata oraz restauracja z tradycyjnymi daniami w nowoczesnymi wydaniu, opartymi na lokalnych produktach i przygotowywanymi na oczach gości w otwartej kuchni. Unikalne miejsce spotkań w zabytkowych wnętrzach Hali Targowej 11 września obchodzi pierwszą rocznicę otwarcia.

Z okazji urodzin Targowa zaplanowała szereg atrakcji dla swoich gości. Już od poniedziałku 5 września na kranach w Targowej pojawiły się piwne propozycje z wrocławskich browarów – Doctor Brew, Nepomucen, Profesja, Probus, Roch, Stu Mostów, Warsztat Piwowarski oraz wyjątkowe piwa z oferty zagranicznych browarów, m.in. Evil Twin Brewing, Westbrook Brewing Company, Crooked Stave Artisan Beer Project z USA, Ghost Brewing z Danii, De Molen z Holandii. Podczas urodzinowego tygodnia swoją premierą będzie miało piwo z browaru Hopium, uwarzone specjalnie na urodziny restauracji -  Andrey Targovsky, India Pale Ale (IPA) z dodatkiem szlachetnej cedrówki wonnej. Również premierowo z kranów w Targowej poleje się pierwsze piwo z debiutującego browaru Cztery Ściany z Trzebnicy. W sobotę na zakończenie urodzinowego tygodnia odbędzie się premiera piwa, które powstało w kooperacji Targowej i browaru Probus. Piwo zagości w ofercie restauracji na stałe.

 

Z okazji urodzin w menu Targowej pojawiły się specjalne urodzinowe pozycje, m.in.  Śledź na tatarze z pieczonego buraka, w towarzystwie pikli; Zupa z grzybów leśnych podana z makaronem; Ryba na risotto dyniowym; Polędwiczka wieprzowa z winną gruszką w sosie z palonego masła, czekolady i musztardy orzechowej; Torcik bezowy z musem bananowo goździkowym i miętową kruszonką  oraz lody piwne przygotowane przez Wrocławskiej Manufaktury Lodów Balduno na bazie piwa Młynarz z Browaru Profesja.

 

Od czwartku do soboty (8-10 września) w Targowej obecna będzie muzyka na żywo oraz wirtualna rzeczywistość – dzięki zespołowi VR Point wszyscy chętni będą mogli wybrać się na przejażdżkę rollercoasterem w jaskini diamentów, podziwiać dinozaury w ich naturalnym środowisku, pohuśtać się na 12-piętrowej huśtawce w centrum miasta, zmierzyć się z lękiem wysokości na dachu wieżowca czy dać się zanurzyć w kosmicznej przestrzeni między asteroidami a ziemią.

Dla wszystkich fanów profilu Targowej na portalu społecznościowym Facebook, restauracja przygotowała specjalne konkursy – warto śledzić profil Targowej w tygodniu urodzinowym i wygrywać nagrody. 

 

Targowa – craft beer and food jest otwarta codziennie od godziny 10:00 do ostatniego gościa. Wejście do lokalu znajduje się pod wieżą zegarową, od strony ulicy Piaskowej. Targowa – craft beer and food zaprasza w swoje progi wszystkich, którzy lubią spędzać czas przy dobrym piwie i dobrym jedzeniu.